Stadion miejski w Łodzi - plac budowy przekazany wykonawcy

2012-07-26 17:07 r.
Stadion miejski w Łodzi
Autor: UM Łódź Stadion miejski w Łodzi obecnie

W 2014 roku w Łodzi zostanie wybudowany stadion miejski. Władze miasta przekazały generalnemu wykonawcy plac budowy 25 lipca. Inwestycję wartą ponad 200 milionów złotych zrealizuje konsorcjum firmy Budus.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany wielofunkcyjny stadion miejski na 16,5 tys. widzów.

Zobacz także: Łódzka inwestycja największą w Europie Środkowej. WIDEO

Władze Łodzi przekazały 25 lipca generalnemu wykonawcy (konsorcjum Budus i Mostostal Zabrze) plac budowy przy Al.Unii Lubelskiej 2.
W wydarzeniu uczestniczył Grzegorz Sowiński - twórca projektu.

Budus wybuduje stadion w etapach

Przypomnijmy, że konsorcjum, które wybuduje stadion za 218 mln złotych zostało wybrane w przetargu. Wykonawca zobowiązał się odddać obiekt wraz z wielofunkcyjną halą do końca 2013 roku, a zagodpodarowanie całego terenu palnowane jest na koniec kwietnia 2014 roku. Budowa rozpocznie się 30 lipca od prac rozbiórkowych. Pierwszy etap obejmie wycinkę drzew znajdujących się w koronie stadionu. Dodatkowo zostanie zlikwidowane oświetlenie oraz łuki trybun od strony północnej i południowej.

Stadion miejski w Łodzi

Łódzki stadion będzie znajdował się przy al. Unii Lubelskiej 2. Obiekt będzie składał się ze stadionu, sali treningowej oraz hali sportowej do gier zespołowych na 3 tys. osób. Stadion będzie miał całkowicie zadaszone trybuny. Pod halą powstanie podziemny parking na ok. 240 samochodów. Zbudowany zostanie również parking zewnętrzny, który pomieści ok. 900 aut. Warto zaznaczyć, że oprócz pomieszczeń związanych bezpośrednio z rozgrywaniem spotkań, obiekt będzie miał dwa nowoczesne ekrany wielkoformatowe, sklep dla kibiców, pomieszczenie w którym powstanie Muzeum Sportu oraz ok. 4 tys. m2 powierzchni komercyjnej przeznaczonej na wynajem.

Kompleks uzupełnią: boisko treningowe piłkarskie z sztuczną nawierzchnią oraz boisko do koszykówki oraz nawierzchnia do siatkówki. Należy zaznaczyć, że budowa nie przeszkodzi w rozgrywaniu bieżących meczów na obecnym stadionie. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego będą w czasie budowy nadal grać przy al. Unii 2.

Łódzki stadion

lokalizacja: al. Unii Lubelskiej 2, Łódź, woj. mazowieckie
liczba miejsc na trybunach: 16,5 tys.
liczba miejsc postojowych: 1 140
stan inwestycji: realizowana
realizacja: 2012-2014

Inwestor: Miasto Łódź
Projekt: Grzegorz Sowiński
Generalny wykonawca: konsorcjum firm: Budus i Mostostal Zabrze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej