Sport i rekreacja w Zielonej

2009-03-20 11:10
Centrum Sportowo-Rekreacyjne
Autor: UM Zielona Góra Lokalizacja Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zielonej Górze

W Zielonej Górze już niedługo będzie można pływać i zażywać specjalnych, m.in. uzdrowiskowych zabiegów. W mieście powstaje nowe centrum rekreacyjno-sportowe.

Nowe centrum sportowe powstaje na 8 hektarowym terenie przy ulicy Sulechowskiej. Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic będą mogli korzystać z nie lada atrakcji, ponieważ w centrum zaprojektowano halę sportowo-widowiskową i kompleks basenowy - park wodny. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest MOSiR Zielona Góra.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne
Autor: UM Zielona Góra

 • Hala sportowa:
 • Będzie główną częścią całego sportowego zespołu. Projekt hali został wykonany na planie prostokąta (o wymiarach 79 x 59 m) z zaokrąglonymi narożnikami. W środku będą miejsca dla 4850 widzów. Autorzy projektu pomyśleli także o osobach niepełnosprawnych, dla nich pzeznaczono miejsca m.in. na koronie trybun. Są tam miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich. Zaplanowano także trybuny w systemie rozsuwanym. Nad trybunami od strony południowej będą specjalne pomieszczenia dla prasy - antresola, na której znajdą się pokoje reżyserskie, nagrań, a także sala konferencyjna dla ok. 35 osób. Bezpośrednio przy hali będą również szatnie dla zawodników, trenerów i służby medycznej. Dach hali zaprojektowano na kształt płaskiej elipsy.

 • Park wodny:
 • Będzie rozbudowanym kompleksem basenowym z wieloma zjeżdżalniami i urozmaiceniami. Hala basenowa zajmie powierzchnię 3780 m2. W największej niecce basenu znajdą się urządzenia przeznaczone do zabawy, m.in.: piłka wywołująca fale, dzika rzeka i ścianka wspinaczkowa. Będzie można skorzystać z masażu wodnego, nauczyć się pływać w mniejszym, specjalnie do tego przeznaczonym, basenie. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będą liczne zjeżdżalnie, (jedna z nich będzie miała aż 210 m długości) oraz balon o średnicy 15 m.
  Częścią obiektu będzie również dwukondygnacyjny salon SPA z saunami (fińskimi, ziołową), a także m.in. łaźnią parową, sauną IR i masażami algowymi.
  Projektanci pomyśleli także o matkach z dziećmi, specjalnie dla nich zaplanowano specjalnie pomieszczenie z osobną toaletą.

  Centrum Sportowo-Rekreacyjne
  Autor: Arcus-Consult Zielona Góra Sp. z o.o. Tak może wyglądać jedna z atrakcji (tzw. balon) w Centrum Sportowym Zielona Góra. Będzie to obiekt zadaszony, jeden z nieliczynch w Polsce. (zdj. przykładowe)

  W kompleksie zaprojektowano również restaurację i połączona z nią strefę wyciszoną z leżakami. Restauracja dostępna będize ze wszystkich pozostałych stref centrum sportowego.
  Za projekt architektoniczny odpowiedzialne są pracownie ARCUS Planung+Beratung mbH Cottbus oraz ARCUS-Consult Zielona Góra Sp. z o.o.

  Teraz na budowie trwają roboty żelbetowe przy wykonywaniu kondygnacji podziemnej, Obiekt ma powstać w ciągu dwóch lat, oddanie do użytku przewidywane jest na czerwiec 2010 r. Generalnym wykonawcą centrum sportowo-rekreacyjnego jest firma Skanska S.A.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej