SN: Pierwsze słupy pod płytą parkingu

2009-11-26 12:09
Budowa Stadionu Narodowego (listopad 2009)
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie na fundamentach konstrukcji dwupoziomowego parkingu pod płytą boiska postawiono już pierwsze żelbetowe słupy konstrukcji dolnej części parkingu. W sumie, na dwóch kondygnacjach parkingu, postawionych zostanie ich 480.

Roboty konstrukcyjne osiągnęły poziom stropów na wysokości przyszłej dolnej promenady wejściowej - dalszy postęp tej konstrukcji będzie już widoczny ponad obecną koroną Stadionu. Trwa montaż tzw. belek grzebieniowych, na których opierać się będą stopnie trybun. Zakończono roboty ślizgowe przy budowie klatek schodowych. Ponadto trwają prace konstrukcyjne przy budowie obiektu węzła cieplnego. Rozpoczęła się również budowa zbiornika retencyjnego dla wód opadowych. Obiekty te zlokalizowane są poza główną bryłą Stadionu. W zakładach Cimolai w północnych Włoszech trwa wykonywanie elementów konstrukcji stalowej podtrzymującej dach Stadionu. Pierwsze dostawy i montaż nastąpi w styczniu i lutym 2010 r.

Budowa Stadionu Narodowego (listopad 2009)
Autor: Narodowe Centrum Sportu
Budowa Stadionu Narodowego (listopad 2009)
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się w momencie otrzymania pozwolenia na budowę w lipcu 2008 r. I etap prac – palowanie – trwał od października 2008 r. do marca 2009 r. II etap budowy potrwa do maja 2011 r. (szczegółowy harmonogram).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej