Skanska zakończyła rozbudowę drogi wojewódzkiej

2016-11-02 13:35
Droga wojewódzka od węzła Dąbie do Uniejowa
Autor: Skanska

Odcinek drogi nr 473 od węzła Dąbie do Uniejowa jest już przejezdny. Skanska zakończyła inwestycję rok przed ustalonym terminem. Koszt budowy trasy to prawie 26 mln zł brutto.

Inwestycja ruszyła w sierpniu 2015 na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Prace miały potrwać do października 2017, ale dzięki dobrej współpracy wykonawcy z inwestorem zadanie zakończono już w listopadzie 2016.

Droga została wybudowana w technologii recyklingu z wykorzystaniem starej nawierzchni bitumicznej. Metoda polega na tym, że do wykonania podbudowy trasy wykorzystuje się mieszankę mineralno–cementowo–emulsyjną (MCE), do której dodaje się sfrezowaną nawierzchnię przebudowywanej drogi. To metoda bardzo przyjazna środowisku, minimalizująca ilość odpadów pochodzących z rozbiórki.

W ramach inwestycji Skanska wykonała pełną przebudowę konstrukcji drogi wraz z budową chodników, zjazdów, zatok autobusowych, montażem urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego. Zrealizowała również prace związane z branżą teletechniczną oraz wybudowała dwa przepusty na ciekach wodnych.

Inwestycja usprawniła ruch pojazdów na drodze nr 473, a także na skrzyżowaniach z drogami gminnymi i powiatowymi.

Nazwa inwestycji: odcinek drogi wojewódzkiej nr 473 od węzła Dąbie do Uniejowa
Inwestor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łódzi
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Rozpoczęcie budowy: sierpień 2015
Zakończenie budowy: listopad 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej