Skanska w Solcu Kujawskim

2010-01-07 16:21
Wizualizacja kompleksu szkolno-sportowego w Solcu Kujawskim
Autor: GPVT Pracownia Architektoniczna Wizualizacja kompleksu szkolno-sportowego w Solcu Kujawskim.

Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim inwestuje niemal 24 mln zł brutto w nowoczesny kompleks szkolno–sportowy na Osiedlu Toruńskim w Solcu Kujawskim. Obiekt zbuduje Skanska.

- Termin realizacji inwestycji jest dość krótki - mówi Jarosław Liberda, menadżer projektu, Skanska. - Do końca października planujemy zakończyć budowę obiektu. Pozostałe prace, jak np.: wykonanie boisk i terenów zielonych sfinalizujemy już w grudniu 2010 r. Natomiast do końca stycznia 2011 r. zamierzamy uzyskać pozwolenie na użytkowanie kompleksu. Mimo napiętego terminu realizacji, dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania Inwestora. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające natychmiast ruszymy z robotami ziemnymi - dodaje Jarosław Liberda.

- Przy budowie kompleksu szkolno–sportowego w Solcu Kujawskim będziemy współpracować z miejscowymi podwykonawcami i dostawcami - mówi Rafał Jaworowicz, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Poznaniu. - Planujemy także zatrudnić tutejszą kadrę inżynierską.

W ramach kontraktu powstanie nowoczesny kompleks oświatowy o kubaturze 60 200 m3 i powierzchni użytkowej 7700 m2. W jego skład wejdzie: dwukondygnacyjny budynek dydaktyczny, w którym znajdzie się gimnazjum, szkoła podstawowa, biblioteka, pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz jednokondygnacyjna sala sportowa wraz z zapleczami. Obiekt będzie także posiadał aulę ze 154 miejscami siedzącymi. Zostanie ona wyposażona w systemowe podesty sceniczne, których mobilność i możliwość różnicowania wysokości umożliwi realizację imprez o dużym rozmachu, jak: występy chórów, teatrów czy pokazy mody. Kompleks będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna GPVT z Poznania. Prace wykonamy w przeciągu roku.

Sanska jest od wielu lat obecna na rynku kujawsko-pomorskim. W ostatnim czasie wyremontowała DK1 na odcinku Warlubie-Bzowo, zrealizowała obwodnicę Szubina i Wąbrzeźna oraz inwestycję dla Leroy Merlin. Aktualnie remontuje toruńskie ulice: Jasną i Szosę Chełmińską, buduje autostradę A1 na odcinku Nowe Marzy–Czerniewice oraz prowadzi prace przy ul. Dobrzyńskiej w Bydgoszczy. Firma realizuje także nowe skrzydło Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej