Sala koncertowa we Wrocławiu

2007-06-04 15:12

W centrum Wrocławia, przy Placu Wolności, w pobliżu Opery Dolnośląskiej i Muzeum Miejskiego, powstanie sala koncertowa o najwyższych parametrach akustycznych na 1800 miejsc. W obiekcie znajdzie się także sala kameralna, pomieszczenia dla biznesu, przestrzeń wystawiennicza, fonoteka, księgarnia muzyczna, centrum informacji kulturalnej i zaplecze gastronomiczne. Zaplanowano także podziemny, wielopoziomowy parking.

Jest to wspólna inicjatywa Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Koszt inwestycji oszacowano na 100 mln złotych. Środki na jej finansowanie będą pochodziły z budżetu Wrocławia, Ministerstwa Kultury i z funduszy europejskich. Rada Miejska w budżecie na rok 2004 zaplanowała na ten cel środki w wysokości 1,5 mln złotych na prace programujące, tj. konkurs architektoniczny oraz wstępne prace projektowe. Podobną kwotę zadeklarowało Ministerstwo Kultury, które finansuje działalność Akademii Muzycznej.
Harmonogram prac na najbliższy okres obejmuje:

  • wyłonienie firmy konsultingowej ds. akustyki,
  • konkurs na projekt koncepcyjny założeń architektoniczno - urbanistycznych,
  • wykonanie projektu we współpracy z firmą konsultingową,
  • przetarg na wykonawstwo robót budowlanych.

Budynek ma powstać w ciągu czterech lat. Sala Koncertowa ma stać się budowlą reprezentacyjną dla Wrocławia. Posiadanie unikalnego w tej części Europy obiektu stworzy możliwość prezentacji dorobku kulturalnego Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej