Sala koncertowa na toruńskich Jordankach - mija rok od rozpoczęcia prac budowlanych

2014-02-19 17:42
Sala koncertowa na Jordankach, Toruń
Autor: UM Toruń Toruń. Wielofunkcyjna sala koncertowa na Jordankach - wizualizacja projektu

Zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta z pracowni Menis Arquitectos jest drugą po moście w Toruniu najdroższą inwestycją w tym mieście. Wyjątkowa pod względem architektonicznym sala koncertowa o charakterze wielofunkcyjnym na toruńskich Jordankach  ma być m.in. siedzibą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Prace budowlane na budowie sali koncertowej na Jordankach rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku od powstania ścian szczelinowych oraz wydrążeniem w ziemi 12-metrowego wykopu. Więcej niż połowa toruńskiej sali znajdzie się pod poziomem gruntu - powierzchnia części podziemnej to około 8600 m2. Całkowita powierzchnia nowej toruńskiej inwestycji - 22 000m2.

W tej chwili na placu budowy trwa wylewanie stropów, słupów i ścian na poziomach -1 i 0. Zgodnie z harmonogramem wiosną 2014 roku konstrukcja sali koncertowej ma wyjść na poziom gruntu. Do końca 2014 roku inwestycja ma osiągnąć stan surowy zamknięty.

Generalnym wykonawcą toruńskiej inwestycji jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras.

Prace budowlane na nowej inwestycji w Toruniu mają potrwać 25 miesięcy .Otwarcie sali koncertowej na Jordankach zaplanowano na jesień 2015 roku.

sala koncertowa torun
Autor: UM Toruń Sala koncertowa na Jordankach ma być gotowa jesienią 2015 roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej