Są pieniądze na rozbudowę kampusu UJ

2007-05-21 15:22
UJ Kampus
Autor: brak danych

Na 130 hektarach w okolicach Pychowic powstają kolejne budynki i obiekty III kampusu UJ. Sztandarowa inwestycja krakowskiej Alma Mater ma szansę na rozwój zgodnie z planem. W tym roku z budżetu państwa uczelnia otrzyma na ten cel ponad 90 mln zł.

W sumie obiekt ma kosztować ponad 100 mln zł. Trwa budowa Wydziału Matematyki i Informatyki. Gotowa jest koncepcja architektoniczna-urbanistyczna dla nowego budynku Instytutu Zoologii, powstającego w ramach Kompleksu Nauk Biologicznych. W następnej kolejności powstanie tu Instytut Nauk Geologicznych i Muzeum Przyrodnicze.
Kampus 600-lecia Odnowienia UJ będzie finansowany w dalszym ciągu w ramach programu wieloletniego. Zaawansowane są prace nad projektem nowego budynku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, przygotowywana jest także budowa kompleksu obiektów sportowych.

Władzom UJ zależy na szybkiej budowie kampusu nie tylko ze względu na nowoczesne pomieszczenia dydaktyczne, ale także samych studentów. W Pychowicach mają bowiem powstać domy studenckie mogące pomieścić ok. 4,5 tys. osób. W kolejnych latach uniwersytet na dokończenie budowy kampusu chciałby pozyskiwać około 80 mln zł rocznie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej