S7 na odcinku Skarżysko-Występa oddana do ruchu

2011-04-28 15:08
Otwarcie odcinka S7
Autor: GDDKiA

Wcześniej niż zapowiadano oddano do ruchu nowo wybudowany odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - Występa. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. 

Dwujezdniowy, 17-kilometrowy odcinek wybudowało konsorcjum Strabag - Mota-Engil. Umowa została podpisana w styczniu 2009, inwestycja miała być zrealizowana w ciągu 18 miesięcy. Udało się wywiązać z zadania - które kosztowało inwestora 643,5 mln - wcześniej niż planowano.  Otwarcie nowej drogi zbiegło się z rozpoczęciem długiego majowego weekendu.      
Otwarcie  trasy będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu, dlatego kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na nowe oznakowanie. Na dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej S7 będzie można wjechać z istniejącego węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku,  na nowych węzłach w Suchedniowie i Zaleziance oraz z istniejącego węzła Barcza. Dotychczasowa jednojezdniowa  droga nr 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy z możliwością skomunikowania z trasą ekspresową tylko poprzez węzły. Ruch lokalny obsługiwać będą nowo wybudowane drogi dojazdowe.  Przepięcie ruchu ze starej drogi na nową może wiązać się z chwilowym wstrzymaniem go przy wjeździe na węzeł Zalezianka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej