S7 na odcinku Skarżysko-Występa oddana do ruchu

2011-04-28 15:08
Otwarcie odcinka S7
Autor: GDDKiA

Wcześniej niż zapowiadano oddano do ruchu nowo wybudowany odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - Występa. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. 

Dwujezdniowy, 17-kilometrowy odcinek wybudowało konsorcjum Strabag - Mota-Engil. Umowa została podpisana w styczniu 2009, inwestycja miała być zrealizowana w ciągu 18 miesięcy. Udało się wywiązać z zadania - które kosztowało inwestora 643,5 mln - wcześniej niż planowano.  Otwarcie nowej drogi zbiegło się z rozpoczęciem długiego majowego weekendu.      
Otwarcie  trasy będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu, dlatego kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na nowe oznakowanie. Na dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej S7 będzie można wjechać z istniejącego węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku,  na nowych węzłach w Suchedniowie i Zaleziance oraz z istniejącego węzła Barcza. Dotychczasowa jednojezdniowa  droga nr 7 stanie się drogą lokalną na odcinku od Suchedniowa do Występy z możliwością skomunikowania z trasą ekspresową tylko poprzez węzły. Ruch lokalny obsługiwać będą nowo wybudowane drogi dojazdowe.  Przepięcie ruchu ze starej drogi na nową może wiązać się z chwilowym wstrzymaniem go przy wjeździe na węzeł Zalezianka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej