Ruszyła budowa kładki zwodzonej nad Motławą

2016-07-11 16:18
Kładka nad Motławą
Autor: materiał prasowy Długość kładki nad Motławą wyniesie 70,5 m, a szerokość od 6,76 do 10,56 m

Przeprawa będzie miała 70,5 m długości oraz od 6,76 do 10,56 m szerokości. Połączy wyspę Ołowiankę z Głównym Miastem. Kładka powinna być gotowa pod koniec maja 2017.

W pierwszej kolejności robotnicy przeprowadzą palowanie. Prace rozpoczną się od strony Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i powinny zakończyć się w sierpniu 2016. Rozpoczęcie kolejnego etapu planowane jest na wrzesień. Prace prowadzone będą od strony ul. Wartkiej. W efekcie powstaną cztery podpory, na których zostaną zamontowane elementy konstrukcji kładki.

Przeprawa została zaprojektowana jako zwodzona. W okresie letnim będzie podnoszona według ustalonego grafiku, aby umożliwić przeprawę jednostkom pływającym. Poza sezonem turystycznym pomost będzie otwierany tylko na żądanie zbliżającej się łodzi lub statku. Podniesienie i opuszczenie kładki będzie trwało maks. 2 min., a w przypadku awaryjnego, ręcznego zamykania – 20 min.

Przetarg na budowę zwodzonej promenady wygrało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Koszt inwestycji wyniesie 7,65 mln zł.

Budowa kładki pieszej przez Motławę ma stworzyć nową trasę spacerową i atrakcyjny akwen dla turystów morskich oraz zwiększyć atrakcyjność rejonu Szafarnia poprzez stworzenie nowego dojścia.

Kładka nad Motławą
Autor: materiał prasowy Koszt inwestycji wyniesie 7,65 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej