Ruszyła budowa kładki zwodzonej nad Motławą

2016-07-11 16:18
Kładka nad Motławą
Autor: materiał prasowy Długość kładki nad Motławą wyniesie 70,5 m, a szerokość od 6,76 do 10,56 m

Przeprawa będzie miała 70,5 m długości oraz od 6,76 do 10,56 m szerokości. Połączy wyspę Ołowiankę z Głównym Miastem. Kładka powinna być gotowa pod koniec maja 2017.

W pierwszej kolejności robotnicy przeprowadzą palowanie. Prace rozpoczną się od strony Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i powinny zakończyć się w sierpniu 2016. Rozpoczęcie kolejnego etapu planowane jest na wrzesień. Prace prowadzone będą od strony ul. Wartkiej. W efekcie powstaną cztery podpory, na których zostaną zamontowane elementy konstrukcji kładki.

Przeprawa została zaprojektowana jako zwodzona. W okresie letnim będzie podnoszona według ustalonego grafiku, aby umożliwić przeprawę jednostkom pływającym. Poza sezonem turystycznym pomost będzie otwierany tylko na żądanie zbliżającej się łodzi lub statku. Podniesienie i opuszczenie kładki będzie trwało maks. 2 min., a w przypadku awaryjnego, ręcznego zamykania – 20 min.

Przetarg na budowę zwodzonej promenady wygrało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Koszt inwestycji wyniesie 7,65 mln zł.

Budowa kładki pieszej przez Motławę ma stworzyć nową trasę spacerową i atrakcyjny akwen dla turystów morskich oraz zwiększyć atrakcyjność rejonu Szafarnia poprzez stworzenie nowego dojścia.

Kładka nad Motławą
Autor: materiał prasowy Koszt inwestycji wyniesie 7,65 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej