Ruszył przetarg na kolejny odcinek S7

2009-12-21 11:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie ogłosiła przetarg na budowę ponad 20 km drogi ekspresowej S-7 Nidzica - Napierki.

Postępowanie przetargowe będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy chcący wystartować w przetargu złożą wnioski, w których zaprezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Do wybranych w pierwszym etapie wykonawców GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 roku.

Inwestycja polegać będzie na wybudowaniu 22,4 km drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica - Napierki (gr. woj.) wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje:
- budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej
- przebudowę dróg poprzecznych i lokalnych,
- budowę dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych,
- budowę 4 węzłów drogowych na przecięciach drogi S-7 z drogami lokalnymi
- budowę 10 wiaduktów drogowych nad drogą ekspresową, 5 wiaduktów drogowych w ciągu drogi ekspresowej, 1 przejście ekologicznego nad drogą ekspresową, 2 mostów, 2 przejazdów gospodarczych,
- budowę urządzeń ochrony środowiska (przejścia dla płazów i gadów, przejście nad drogą dla zwierząt dużych, średnich i małych w formie "zielonego mostu" o szerokości min. 80,0 m, ekrany akustyczne).

Termin realizacji inwestycji - 31 maja 2012 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej