Ruszył przetarg na kolejny odcinek S7

2009-12-21 11:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie ogłosiła przetarg na budowę ponad 20 km drogi ekspresowej S-7 Nidzica - Napierki.

Postępowanie przetargowe będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy chcący wystartować w przetargu złożą wnioski, w których zaprezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Do wybranych w pierwszym etapie wykonawców GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 roku.

Inwestycja polegać będzie na wybudowaniu 22,4 km drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica - Napierki (gr. woj.) wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje:
- budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej
- przebudowę dróg poprzecznych i lokalnych,
- budowę dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych,
- budowę 4 węzłów drogowych na przecięciach drogi S-7 z drogami lokalnymi
- budowę 10 wiaduktów drogowych nad drogą ekspresową, 5 wiaduktów drogowych w ciągu drogi ekspresowej, 1 przejście ekologicznego nad drogą ekspresową, 2 mostów, 2 przejazdów gospodarczych,
- budowę urządzeń ochrony środowiska (przejścia dla płazów i gadów, przejście nad drogą dla zwierząt dużych, średnich i małych w formie "zielonego mostu" o szerokości min. 80,0 m, ekrany akustyczne).

Termin realizacji inwestycji - 31 maja 2012 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej