STRABAG generalnym wykonawcą szkoły metropolitalnej w Kowalach

2017-05-22 14:21
Szkoła metropolitarna w Kowalach
Autor: www.gdansk.pl Szkoła metropolitarna w Kowalach to pierwszy tego typu obiekt w Polsce

Inwestycja realizowana na zlecenie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska pochłonie 28,8 mln zł netto. Pierwsza w Polsce Metropolitalna Szkoła Podstawowa powstanie w Kowalach. Placówka będzie gotowa w czerwcu 2018.

Szkoła w Kowalach to pierwszy tego typu obiekt w kraju. Powstanie on na granicy trzech gmin i będzie realizowany przez trzy samorządy: Gdańsk (30 % budżetu), Kolbudy (40 %) i Pruszcz Gdański (30 %).

Inwestycja obejmie budowę dwóch trzykondygnacyjnych budynków. Pierwszy to obiekt o charakterze dydaktycznym z 22 salami do nauki oraz 5-oddziałowym przedszkolem. Znajdą się tu także biblioteka środowiskowa z czytelnią, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarczo-magazynowe. Drugi z budynków  to obiekt sportowy z aulą widowiskowo-konferencyjną. Uczniowie będą mieli do dyspozycji salę gimnastyczną i korekcyjną, aulę, stołówkę oraz pomieszczenia sanitarne.

Do placówki uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. Obiekt pomieści 700 uczniów.


Nazwa inwestycji: szkoła metropolitalna w Kowalach
Lokalizacja: Kowale, woj. pomorskie
Funkcja: placówka oswiatowa
Inwestor: samorządy Gmin Gdańsk, Kolbudy, Pruszcz Gdański
Generalny wykonawca: STRABAG
Rozpoczęcie budowy: początek 2017
Zakończenie budowy: wrzesień 2018
Koszt inwestycji: 28,8 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej