STRABAG generalnym wykonawcą szkoły metropolitalnej w Kowalach

2017-05-22 14:21
Szkoła metropolitarna w Kowalach
Autor: www.gdansk.pl Szkoła metropolitarna w Kowalach to pierwszy tego typu obiekt w Polsce

Inwestycja realizowana na zlecenie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska pochłonie 28,8 mln zł netto. Pierwsza w Polsce Metropolitalna Szkoła Podstawowa powstanie w Kowalach. Placówka będzie gotowa w czerwcu 2018.

Szkoła w Kowalach to pierwszy tego typu obiekt w kraju. Powstanie on na granicy trzech gmin i będzie realizowany przez trzy samorządy: Gdańsk (30 % budżetu), Kolbudy (40 %) i Pruszcz Gdański (30 %).

Inwestycja obejmie budowę dwóch trzykondygnacyjnych budynków. Pierwszy to obiekt o charakterze dydaktycznym z 22 salami do nauki oraz 5-oddziałowym przedszkolem. Znajdą się tu także biblioteka środowiskowa z czytelnią, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarczo-magazynowe. Drugi z budynków  to obiekt sportowy z aulą widowiskowo-konferencyjną. Uczniowie będą mieli do dyspozycji salę gimnastyczną i korekcyjną, aulę, stołówkę oraz pomieszczenia sanitarne.

Do placówki uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. Obiekt pomieści 700 uczniów.


Nazwa inwestycji: szkoła metropolitalna w Kowalach
Lokalizacja: Kowale, woj. pomorskie
Funkcja: placówka oswiatowa
Inwestor: samorządy Gmin Gdańsk, Kolbudy, Pruszcz Gdański
Generalny wykonawca: STRABAG
Rozpoczęcie budowy: początek 2017
Zakończenie budowy: wrzesień 2018
Koszt inwestycji: 28,8 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej