Ruszyła budowa toruńskiego CSW

2007-05-24 11:51
CSW Toruń
Autor: brak danych

Na początku października 2006 roku Centrum Sztuki Współczesnej podpisało umowę z firmą Erbud na realizację inwestycji. Tym samym Toruń będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie nowy gmach muzeum gromadzącego współczesne dzieła sztuki. 27 października 2006 roku wmurowano kamień węgielny pod CSW.

Centrum Sztuki Współczesnej stanie w Toruniu przy Wałach gen. Sikorskiego. Gmach będzie miał pięć pięter i ponad 8 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Zaprojektowali go architekci ze Studia EL. Pod budynkiem znajdzie się parking podziemny z 89 miejscami. Miłośnicy sztuki do dyspozycji będą mieć sale wystawowe, kawiarnie oraz bibliotekę. W obiekcie mieścić się będą także pomieszczenia dla administracji. Prace już się rozpoczęły. Przez kilka miesięcy trwać będą roboty stanu surowego. Wiosną 2007 roku rozpoczną się prace wykończeniowe. Budowa obiektu będzie pierwszym etapem zagospodarowania Jordanek.

CSW jest realizowane w ramach programu Znaki Czasu. Budowa gmachu wraz z jego wyposażeniem pochłonie 46 mln zł. Przedsięwzięcie finansowane jest z trzech źródeł: z gminy, z resortu kultury oraz z Unii Europejskiej. Według planu toruńskie CSW ma zostać oddane do użytku w grudniu 2007 roku.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej