Rozstrzygnięto przetarg na wymianę stolarki okiennej w PKiN

2016-08-31 11:08
Pałac Kultury i Nauki Warszawa
Autor: Marzena Sarniewicz

Wymianą i renowacją stolarki okiennej w Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) w Warszawie zajmie się firma z Suwałk – CDM sp. z o.o. Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwsza faza potrwa około 6 lat.

Firma CDM wykona prace za kwotę 12 950 000 zł brutto. Była to jedyna oferta jaka wpłynęła do Zamawiającego – poinformowała nas Anna Kołosowska z Działu Prawnego i Zamówień Publicznych PKiN. Realizacja nie obejmie wymiany wszystkich okien. W tym etapie zostanie wymieniona stolarka w części wysokościowej budynku (nieco ponad 50% wszystkich okien). O całym zakresie prac jakie zostaną wykonane w I etapie powiadomimy niebnawem, na podstawie informacji, które otrzymamy od Wykonawcy.

W całym budynku PKiN jest 710 okien przeznaczonych do wymiany oraz 162 do renowacji, na piętrach od I do XXX. Mają one różne wymiary i gabaryty, w sumie aż 10 rodzajów. Stolarka, podobnie jak dotychczasowa, będzie wykonana z drewna dębowego. Zmieni się sposób otwierania okien na bezpieczny uchylny. Zostaną też zastosowane specjalne szyby pochłaniające promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia nie będą się nadmiernie nagrzewały.

Wykonawca będzie musiał zaprojektować oraz wykonać okna, dodatkowo zdemontować starą stolarkę i wstawić nową. Zadanie obejmuje również wymianę oraz renowację wszystkich parapetów, renowację niektórych skrzydeł zewnętrznych i wewnętrznych oraz przeprowadzenie prac budowlano-wykończeniowych. Dodatkowym utrudnieniem będzie prowadzenie prac na wysokości, podczas  normalnego funkcjonowania budynku.
 
Cała inwestycja realizowana będzie pod nadzorem konserwatora zabytków, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt będzie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki Warszawa
Autor: Marzena Sarniewicz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej