Rozstrzygnięto konkurs na projekt szkoły muzycznej

2007-06-26 17:36
Szkoła muzyczna Radom
Autor: brak danych

Zwycięzcą konkursu na projekt szkoły muzycznej w Radomiu została pracownia architektoniczna Archi-Rad. Sąd konkursowy w przeważającej większości uznał, że przygotowany przez nią projekt najlepiej oddaje charakter miejsca.

Na konkurs wpłynęło siedem projektów, z czego tylko 4 dotarły do finału. Jury uzasadniło swoją ostateczną decyzję "właściwymi relacjami obiektu z otoczeniem oraz umiarem i powściągliwością w użyciu środków wyrazu". Budynek ma mieć 12 tys. mkw powierzchni całkowitej i 8,5 tys. mkw powierzchni użytkowej. Nad trzykondygnacyjnym dziedzińcem szkoły muzycznej powstanie patio z ogrodem.            

 

Wewnątrz mieścić się będzie duża sala koncertowa dla 400 widzów. Sale dydaktyczne i pomieszczenia do indywidualnych ćwiczeń powstaną wzdłuż wewnętrznego dziedzińca. Dzięki temu oddzielone zostaną od hałasu ulicy 25 Czerwca. Wewnątrz od strony północnej zaprojektowano salę gimnastyczną oraz zespół boisk sportowych. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Architekci uwzględnili w projekcie trzy windy i podjazdy.
Przygotowanie dokumentacji projektowo-budowlanej powinno się zakończyć w połowie grudnia 2007 roku, a kosztować ma blisko 950 tys. zł. Część sumy miasto zarezerwowało w swoim budżecie, część dostało od ministra kultury i dziedzictwa narodowego z odpowiedniego programu operacyjnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej