Rośnie wiadukt w Częstochowie

2007-06-15 14:17

Trwa budowa wiaduktu na ul. Jagiellońskiej w Częstochowie, zamontowano dźwigary pod główne przęsło wiaduktu (36-metrowe, stalowe belki przerzucone nad torami) oraz pięć przęseł długości od 17 do 32 m. Prace wykonywał wielki dźwig samojezdny marki Krupp, mogący unieść 200 ton.

Dźwigary podnoszone były za pomocą lin parcianych, a nie metalowych - by nie uszkodzić powłoki antykorozyjnej stalowych elementów.
Wiosną 2006 zaplanowano betonowanie przęseł. Gotowy jest mur oporowy po stradomskiej stronie wiaduktu o wysokości 8 metrów. Wiadukt - a właściwie dwa odrębne, dla obu jezdni - będzie miał 165 metrów długości. Po rakowskiej stronie zaprojektowano bezkolizyjne skrzyżowanie z ul. Bór, zaś po stradomskiej - klasyczne z ul. Dojazdową. Zaślepiony zostanie za to południowy fragment ul. Bór - dojazd do niego zapewni łącznik zbudowany tuż pod murem oporowym, wyprowadzający ruch z ul. Bór do Dojazdowej.
Konsorcjum Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych i zawierciańskiego Intercoru powinno zakończyć budowę wiaduktu na ul. Jagiellońskiej nie później niż 30 listopada.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej