Rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu trwa. Zakończyły się remonty za ponad 6 mln zł

2023-03-31 11:02
Rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu trwa. Zakończyły się remonty za ponad 6 mln zł
Autor: UM Bytom

Ponad 6,7 mln zł kosztował remont 10 kamienic oraz zagospodarowanie podwórek na terenie Śródmieścia w Bytomiu. Fakt, że dziś możemy się cieszyć z kolejnych wyremontowanych budynków, to zasługa zaangażowanych w ten proces wspólnot mieszkaniowych - mówi prezydent miasta Mariusz Wołosz.

Trwa rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu

Dobiegł końca remont dziesięciu kamienic w centrum Bytomia. Udało się także zagospodarować podwórka w kwartale ulic: Głębokiej, Matejki i Katowickiej.

- Zakończyliśmy realizację kolejnego projektu o wartości prawie 7 mln zł. W ramach inwestycji współfinansowanej ze środków UE, dociepliliśmy 10 kamienic i zagospodarowaliśmy podwórko. Wypiękniała też odnowiona secesyjna kamienica przy ul. Katowickiej 32 - poinformował Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. 

Jak przypomina bytomski magistrat - był to jeden z tych projektów, w którym swój udział mieli sami mieszkańcy miasta

- Fakt, że dziś możemy się cieszyć z kolejnych wyremontowanych budynków, to zasługa zaangażowanych w ten proces wspólnot mieszkaniowych, które złożyły swoje fiszki projektowe, kiedy aktualizowaliśmy Gminny Program Rewitalizacji - dodaje Mariusz Wołosz. 

Największe wrażenie robi odnowiona elewacja kamienicy

W ramach tego projektu wyremontowane zostały części wspólne budynków wspólnot mieszkaniowych oraz zagospodarowany został teren przynależny do wspólnot przy ul. Głębokiej 1, 3, 5a, Katowickiej 61, a także Matejki 31, 33, 35, 37, 41. Wspomniane budynki doczekały się także termomodernizacji.

- W ramach prac dodatkowych konieczne było także wykonanie nowej kanalizacji deszczowej wewnątrz podwórek i był to zasadniczo najtrudniejszy element inwestycji, którą udało się zrealizować - mówi Mateusz Iwański, wykonawca i właściciel firmy Marmator.

Natomiast jeśli chodzi o podwórka - jak informuje miasto - pojawiły się ławki, kosze na śmieci, nowe nasadzenia i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Powstał ponadto wygrodzony wybieg dla psów

Największe wrażenie robi jednak odnowiona elewacja kamienicy przy ul. Katowickiej 32. Odrestaurowano bowiem detale architektoniczne i sztukatorskie elewacji frontowej. Oficyna natomiast została wyburzona, a teren doczekał się nowego zagospodarowania. Powstały tam bowiem miejsca parkingowe i miejsce rekreacji z ławkami, a także nasadzeniami. 

Źródło: Rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu trwa. Zakończyły się remonty za ponad 6 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej