Remont ratusza w Murowanej Goślinie

2007-05-23 18:11
remont ratusza
Autor: brak danych

Ratusz w Murowanej Goślinie zostanie wyremontowany. Obiekt położony na pl. Powstańców Wlkp. ma ponad sto lat. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane z Unii Europejskiej.

Koszt przebudowy obiektu wynosić będzie 2 mln zł., z czego 1,5 pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wieża Starego Ratusza zyska nową konstrukcję i dach z blachy miedzianej, wyremontowane zostaną korytarze, pomieszczenia na piętrze i w piwnicy, kotłownia, a poddasze zostanie zaadaptowane na biura.
Znikną klatki schodowe w ratuszu i oficynie, a w ich miejsce pojawi się łącznik z windą, który pozwoli na korzystanie ze zmodernizowanych obiektów przez osoby niepełnosprawne. Natomiast na piętrze, jak dotychczas, znajdzie się biblioteka wraz z Izbą Regionalną Ziemi Goślińskiej. Zacznie tam też działać Gminne Centrum Informacji z punktem publicznego dostępu do internetu. Turyści znajdą tu m.in. bazę danych o miejscach noclegowych i materiały informacyjne o gminie.

Natomiast oficyna powiększy się o trzecią kondygnację, na której powstaną nowe pomieszczenia biblioteki, czytelnie, sale do konferencji, szkoleń, odczytów i spotkań z pisarzami, aktorami i innymi artystami z regionu, kraju czy zagranicy. Remont rozpocznie się w grudniu 2006 roku i potrwa dwa lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej