Remont ratusza w Murowanej Goślinie

2007-05-23 18:11
remont ratusza
Autor: brak danych

Ratusz w Murowanej Goślinie zostanie wyremontowany. Obiekt położony na pl. Powstańców Wlkp. ma ponad sto lat. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane z Unii Europejskiej.

Koszt przebudowy obiektu wynosić będzie 2 mln zł., z czego 1,5 pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wieża Starego Ratusza zyska nową konstrukcję i dach z blachy miedzianej, wyremontowane zostaną korytarze, pomieszczenia na piętrze i w piwnicy, kotłownia, a poddasze zostanie zaadaptowane na biura.
Znikną klatki schodowe w ratuszu i oficynie, a w ich miejsce pojawi się łącznik z windą, który pozwoli na korzystanie ze zmodernizowanych obiektów przez osoby niepełnosprawne. Natomiast na piętrze, jak dotychczas, znajdzie się biblioteka wraz z Izbą Regionalną Ziemi Goślińskiej. Zacznie tam też działać Gminne Centrum Informacji z punktem publicznego dostępu do internetu. Turyści znajdą tu m.in. bazę danych o miejscach noclegowych i materiały informacyjne o gminie.

Natomiast oficyna powiększy się o trzecią kondygnację, na której powstaną nowe pomieszczenia biblioteki, czytelnie, sale do konferencji, szkoleń, odczytów i spotkań z pisarzami, aktorami i innymi artystami z regionu, kraju czy zagranicy. Remont rozpocznie się w grudniu 2006 roku i potrwa dwa lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej