Remont Parku Bydgoskiego w Toruniu. FILM

2012-08-06 14:15
Park Bydgoski w Toruniu w remoncie
Autor: UM Toruń Prace rozbiórkowe przy niecce fontanny

Park Bydgoski to najbardziej reprezentacyjny park krajobrazowy Torunia. Obecnie trwa jego remont. Inwestycja warta ponad 4 miliony złotych zostanie ukończona latem 2013 roku. Zobacz na jakim etapie są roboty budowlane.

Kosztem 4,6 mln złotych remontowany jest Park Bydgoski w Toruniu. Roboty budowlane prowadzone są od lipca. W ramach projektu zostanie wybudowany amfiteatr, a istniejąca na terenie parku fontanna zostanie przebudowana. Dodatkowo, budowlańcy wybudują plac zabaw i boisko sportowe.

Przeczytaj również: Stuletni dworzec w Leżajsku po remoncie. ZDJĘCIA!

Park Bydgoski a roboty budowlane

Roboty budowlane rozpoczęły się od rozbiórki fontanny, która do końca 2012 roku ma zostać przebudowana. Remont został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który prowadzony będzie do końca roku, przebudowywana jest fontanna, wybudowany zostanie amfiteatr, budowlańcy uzbroją także teren zielony w sieć wod.- kan. Ta część robót obejmie również wybudowanie placu zabaw i boiska sportowego. W drugim etapie prac, który ma ruszyć na początku 2013 roku zbudowane zostaną alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, rozbudowane zostanie oświetlenie parkowe. Dodatkowo, zostaną wybudowane tor saneczkowy i obiekty sanitarne, ustawione będą nowe ławki i stoliki szachowe. Park zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w monitoring. Generalnym wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Krzysztof Marach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "KAMAR" z Leszna.

Park Bydgoski w rejestrze zabytków

Park na Bydgoskim Przedmieściu jest najbardziej reprezentacyjnym parkiem typu krajobrazowego w Toruniu. Położony jest na terenie falistym, opadającym stromą skarpą w kierunku Wisły, jest rozplanowany na rzucie wydłużonego prostokąta o długości 1 km. Teren parku jest objęty ochroną konserwatorską. Park w 1997 roku został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Część zabytkowa zajmuje powierzchnię ok. 250 tys. m2.

Remont pochłonie 4 578 tys. złotych, a środki na jego realizację pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 2 223 018 złotych. Torunianie będą mogli korzystać z odnowionego parku na Bydgoskim Przedmieściu latem 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej