Remont Parku Bydgoskiego w Toruniu. FILM

2012-08-06 14:15
Park Bydgoski w Toruniu w remoncie
Autor: UM Toruń Prace rozbiórkowe przy niecce fontanny

Park Bydgoski to najbardziej reprezentacyjny park krajobrazowy Torunia. Obecnie trwa jego remont. Inwestycja warta ponad 4 miliony złotych zostanie ukończona latem 2013 roku. Zobacz na jakim etapie są roboty budowlane.

Kosztem 4,6 mln złotych remontowany jest Park Bydgoski w Toruniu. Roboty budowlane prowadzone są od lipca. W ramach projektu zostanie wybudowany amfiteatr, a istniejąca na terenie parku fontanna zostanie przebudowana. Dodatkowo, budowlańcy wybudują plac zabaw i boisko sportowe.

Przeczytaj również: Stuletni dworzec w Leżajsku po remoncie. ZDJĘCIA!

Park Bydgoski a roboty budowlane

Roboty budowlane rozpoczęły się od rozbiórki fontanny, która do końca 2012 roku ma zostać przebudowana. Remont został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który prowadzony będzie do końca roku, przebudowywana jest fontanna, wybudowany zostanie amfiteatr, budowlańcy uzbroją także teren zielony w sieć wod.- kan. Ta część robót obejmie również wybudowanie placu zabaw i boiska sportowego. W drugim etapie prac, który ma ruszyć na początku 2013 roku zbudowane zostaną alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, rozbudowane zostanie oświetlenie parkowe. Dodatkowo, zostaną wybudowane tor saneczkowy i obiekty sanitarne, ustawione będą nowe ławki i stoliki szachowe. Park zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w monitoring. Generalnym wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma Krzysztof Marach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "KAMAR" z Leszna.

Park Bydgoski w rejestrze zabytków

Park na Bydgoskim Przedmieściu jest najbardziej reprezentacyjnym parkiem typu krajobrazowego w Toruniu. Położony jest na terenie falistym, opadającym stromą skarpą w kierunku Wisły, jest rozplanowany na rzucie wydłużonego prostokąta o długości 1 km. Teren parku jest objęty ochroną konserwatorską. Park w 1997 roku został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Część zabytkowa zajmuje powierzchnię ok. 250 tys. m2.

Remont pochłonie 4 578 tys. złotych, a środki na jego realizację pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 2 223 018 złotych. Torunianie będą mogli korzystać z odnowionego parku na Bydgoskim Przedmieściu latem 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej