"Sparaliżowana" Łódź

2007-07-20 14:44

Ruszyły wakacyjne remonty łódzkich ulic. Zostało zamkniętych kilka najważniejszych arterii komunikacyjnych, zmieniono trasy tramwajowe i autobusowe. Prace modernizacyjne mogą potrwać nawet do wiosny 2008 roku.

Takich utrudnień, jakie czekają na mieszkańców Łodzi w tym roku, jeszcze nie było. Dlatego też Zarząd Dróg i Transportu powołał specjalny zespół koordynujący wszystkie prace. Aby całkowicie nie sparaliżować centrum miasta ZdiT razem z Łódzka Spółdzielnią Infrastrukturalną, MPK oraz Zakładem Wodociągów i Kanalizacji rozpisał zaplanowane prace i podzielił je na poszczególne miesiące.
Największe utrudnienia spowodują rozpoczęte 7 lipca 2007 prace związane z Łódzkim Tramwajem Regionalnym - największą tegoroczną inwestycją w mieście. W ramach projektu wyremontowanych zostanie 16 kilometrów linii tramwajowej, a 30 przystanków zostanie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto na niektórych przystankach pojawia się nowe wiaty oraz informacyjne tablice świetlne. Nadzór nad wszystkim będzie sprawował dyspozytor oraz zintegrowany system sterowania ruchem, który na 60 skrzyżowaniach będzie dawał pierwszeństwo przejazdu nowym szynowcom.

Pozostałe tegoroczne inwestycje:

  • Marzec - lipiec 2007 roku

Przebudowa ul. Kilińskiego na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Północnej (tramwaje powrócą na trasę 16 czerwca, zakończenie prac planowane jest na połowę lipca).

  • Maj - sierpień 2007 roku

Przebudowa ul. Pomorskiej od ul. Kilińskiego do pl. Wolności (zakończenie prac - 31 sierpnia).

  • Maj - październik 2007 roku

Remont wiaduktu na al. Kopcińskiego wraz z przebudową jezdni zachodniej ul. Kopcińskiego na odcinku od wiaduktu do ul. Narutowicza.

  • Czerwiec - październik 2007 roku

Budowa ul. Śląskiej wraz z drogami odciążającymi na odc. od ul. Rokicińskiej do Tomaszowskiej. Budowa ciągu pieszo-rowerowego i ekranów akustycznych przy al. Włókniarzy na odcinku od ul. Zgierskiej do ul. Pabianickiej.

  • Lipiec 2007 roku

Rozpoczęcie Budowa ekranów akustycznych na ul. Zgierskiej.

  • Sierpień 2007 roku (tak długo, na ile pozwolą warunki atmosferyczne)

Przebudowa układu drogowo - torowego na ul. Narutowicza od ul. P.O.W. do ul. Wierzbowej wraz z pl. Dąbrowskiego. Równolegle na ul. Narutowicza między Piotrkowską, a Krzywickiego będzie wymieniany wodociąg. Także w sierpniu Łódzka Spółka Infrastrukturalna chce wymieniać magistralę wodną w al. Piłsudskiego od ul. Wodnej do ul. Kilińskiego. Przebudowana zostanie też ul. Dolna na odcinku od ul. Zgierskiej do Łagiewnickiej

  • Wrzesień 2007 roku (tak długo, na ile pozwolą warunki atmosferyczne)

Przebudowa ul. Zachodniej na odcinku od ul. Ogrodowej do Lutomierskiej. Podczas prac drogowych Łódzka Spółka Infrastrukturalna planuje modernizację wodociągu na tym samym odcinku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej