Puławy będą miały nowoczesną halę widowiskowo-sportową

2018-06-13 10:47
Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal Halę widowiskowo-sportową w Puławach wybuduje Mostostal

Inwestorem jest Miasto Puławy, a generalnym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej zostało konsorcjum firm Mostostal Puławy i Mostostal Warszawa. Hala powstanie na terenie po dawnym tartaku. Oprócz imprez sportowych w nowej hali w Puławach odbywać się będą koncerty, wystawy i targi.  

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal Hala widowiskowo-sportowa Puławy pomieści aż 3200 kibiców

Hala widowiskowo-sportowa to największa od lat inwestycja w Puławach. Obiekt powstanie przy ul. Lubelskiej. Będzie wyposażony w 1436 miejsc stałych z możliwością zwiększenia pojemności do 3200 miejsc po rozłożeniu trybun teleskopowych.

Do nowego obiektu przeniesione zostaną wszystkie aktywności, które obecnie odbywają się w istniejącej hali. Będzie to miejsce treningów i rozgrywania spotkań dla piłkarzy ręcznych KS AZOTY Puławy (brązowych medalistów Mistrzostw Polski), sekcji podnoszenia ciężarów Wisły Puławy, ponadto nowa hala będzie przystosowana do rozgrywania meczów siatkówki i koszykówki. W obiekcie powstaną osobne sale do sportów walki (m.in. Taekwondo) oraz pod organizację siłowni. 

Hala widowiskowo-sportowa Puławy to nie tylko funkcje sportowe

W obiekcie powstaną osobne sale do sportów walki (m.in. Taekwondo) oraz pod organizację siłowni. Dodatkowo w hali zaplanowano pomieszczenia do odnowy biologicznej. Hala w Puławach będzie również przystosowana do organizacji koncertów, wystaw oraz targów. Powstaną w niej dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne, a także miejsca parkingowe – 288 dla samochodów osobowych, 12 – dla osób niepełnosprawnych, 5 dla autokarów.

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal

Koncepcja budowy hali powstała w ramach prac zespołu ds. budowy hali powołanego przez Prezydenta Miasta Puławy. W pracach zespołu uczestniczyły wszystkie zainteresowane środowiska sportowe i ostateczny projekt zawiera ich sugestie i uwagi co do funkcjonalności.

Projekt hali widowiskowo-sportowej spełnia wymogi międzynarodowych związków sportowych

Oznacza to, że w obiekcie będzie można organizować mecze o zasięgu europejskim, z możliwością prowadzenia transmisji telewizyjnych.

Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Puławach otrzymał dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wartość inwestycji to prawie 87 milionów złotych

Budowa hali powinna zostać ukończona do końca kwietnia 2020 roku.

 

Nazwa inwestycji: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: ul. Lubelska, PuławyFunkcja: hala widowiskowo-sportowa
Inwestor: Urząd Miasta Puławy
Generalny wykonawca: konsorcjum Mostostal Puławy S.A. (lider), Mostostal Warszawa S.A. (partner)
Rozpoczęcie budowy: 2018
Zakończenie budowy: 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej