Puławy będą miały nowoczesną halę widowiskowo-sportową

2018-06-13 10:47
Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal Halę widowiskowo-sportową w Puławach wybuduje Mostostal

Inwestorem jest Miasto Puławy, a generalnym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej zostało konsorcjum firm Mostostal Puławy i Mostostal Warszawa. Hala powstanie na terenie po dawnym tartaku. Oprócz imprez sportowych w nowej hali w Puławach odbywać się będą koncerty, wystawy i targi.  

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal Hala widowiskowo-sportowa Puławy pomieści aż 3200 kibiców

Hala widowiskowo-sportowa to największa od lat inwestycja w Puławach. Obiekt powstanie przy ul. Lubelskiej. Będzie wyposażony w 1436 miejsc stałych z możliwością zwiększenia pojemności do 3200 miejsc po rozłożeniu trybun teleskopowych.

Do nowego obiektu przeniesione zostaną wszystkie aktywności, które obecnie odbywają się w istniejącej hali. Będzie to miejsce treningów i rozgrywania spotkań dla piłkarzy ręcznych KS AZOTY Puławy (brązowych medalistów Mistrzostw Polski), sekcji podnoszenia ciężarów Wisły Puławy, ponadto nowa hala będzie przystosowana do rozgrywania meczów siatkówki i koszykówki. W obiekcie powstaną osobne sale do sportów walki (m.in. Taekwondo) oraz pod organizację siłowni. 

Hala widowiskowo-sportowa Puławy to nie tylko funkcje sportowe

W obiekcie powstaną osobne sale do sportów walki (m.in. Taekwondo) oraz pod organizację siłowni. Dodatkowo w hali zaplanowano pomieszczenia do odnowy biologicznej. Hala w Puławach będzie również przystosowana do organizacji koncertów, wystaw oraz targów. Powstaną w niej dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne, a także miejsca parkingowe – 288 dla samochodów osobowych, 12 – dla osób niepełnosprawnych, 5 dla autokarów.

Hala widowiskowo-sportowa w Puławach
Autor: Mostostal

Koncepcja budowy hali powstała w ramach prac zespołu ds. budowy hali powołanego przez Prezydenta Miasta Puławy. W pracach zespołu uczestniczyły wszystkie zainteresowane środowiska sportowe i ostateczny projekt zawiera ich sugestie i uwagi co do funkcjonalności.

Projekt hali widowiskowo-sportowej spełnia wymogi międzynarodowych związków sportowych

Oznacza to, że w obiekcie będzie można organizować mecze o zasięgu europejskim, z możliwością prowadzenia transmisji telewizyjnych.

Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Puławach otrzymał dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wartość inwestycji to prawie 87 milionów złotych

Budowa hali powinna zostać ukończona do końca kwietnia 2020 roku.

 

Nazwa inwestycji: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: ul. Lubelska, PuławyFunkcja: hala widowiskowo-sportowa
Inwestor: Urząd Miasta Puławy
Generalny wykonawca: konsorcjum Mostostal Puławy S.A. (lider), Mostostal Warszawa S.A. (partner)
Rozpoczęcie budowy: 2018
Zakończenie budowy: 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej