Publiczna szkoła podstawowa na Kabatach – tak ma wyglądać...

2017-10-23 16:10
Szkoła na Kabatach
Autor: OOA Maciej Siuda Projekt szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Zaruby na Ursynowie

Jest już projekt szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Zaruby na Ursynowie. Zwyciężyła koncepcja pracowni projektowej OOA Macieja Siudy. Prezentujemy wizualizacje nowej placówki oświatowej.

- Budynki użyteczności publicznej powinny być wyłaniane w konkursach. Jest to dla mnie zaszczytna sytuacja, bo po raz pierwszy współpracowaliśmy z dzielnicą przy organizacji konkursu architektonicznego dla szkoły. Jest to moment, kiedy wprowadzamy nową jakość w zamówieniach publicznych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania zarządzenia, które wskaże tryb konkursowy jako podstawowy sposób wyboru projektów budynków użyteczności publicznej. Ważne jest to, że w tym trybie nie decyduje kryterium ceny, tylko jakość, która stanowi o wyborze wykonawcy dokumentacji projektowej – mówi Marlena Happach, architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego i dodaje – Wybrana w konkursie szkoła przy ul. Zaruby prezentuje podejście do edukacji bardzo mi bliskie – przestrzeń wspomaga edukację rozumianą także jako społeczność szkolną.

W odpowiedzi na konkurs architektoniczno-urbanistyczny ogłoszony przez miasto wpłynęły 24 prace. Sąd konkursowy przyznał następujące nagrody:

  • I nagroda (40 tys. zł) – Maciej Siuda Pracownia Projektowa OOA z Warszawy
  • II nagroda (20 tys. zł) – M.O.C. Architekci Sp. z o.o. Sp.k. z Katowic
  • III nagroda (10 tys. zł) – Jakub Heciak z Kielc

Projekt zapewnia bezpośredni kontakt uczniów z naturą

Zwycięski projekt został doceniony za użycie prostych form wyrazu jeżeli chodzi o strukturę budynku oraz użycie naturalnych materiałów, właściwy układ funkcjonalny obiektu oraz wydzielenie stref. Architekci podkreślili, jak ważne są przestrzenie wspólne, szczególnie te, które umożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia był także dobór zieleni i nawiązanie do charakteru Lasu Kabackiego. Zwycięski projekt proponuje wizję ogrodów szkolnych, bezpośredni kontakt uczniów z naturą.
 
Zwycięzca konkursu oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 40 tys. zł otrzyma także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Szkoła na Kabatach
Autor: OOA Maciej Siuda
Szkoła na Kabatach
Autor: OOA Maciej Siuda
Szkoła na Kabatach
Autor: OOA Maciej Siuda Zwycięski projekt zapewnia bezpośredni kontakt uczniów z naturą
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej