Przy PGE Arena w Gdańsku ma powstać nowa inwestycja – kompleks rekreacyjno-rozrywkowy

2015-03-24 13:42
Koncepcja kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego przy PGE Arena Gdańsk
Autor: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Koncepcja kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego przy PGE Arena Gdańsk

Jest pomysł na nową inwestycję obok PGE Areny Gdańsk. Miasto Gdańsk planuje tam m. in. aquapark i tropikalny ogród botaniczny. Zarządca terenu - spółka BIEG 2012 rozpoczęła poszukiwania prywatnych inwestorów, którzy zainteresują się  realizacją kompleksu rekreacyjnego

Obiekty użyteczności publicznej obok PGE Arena
Tuż przy obiekcie PGE Arena w Gdańsku, na terenie obejmującym niemal 5 ha, ma powstać zespół pięciu budynków użyteczności publicznej, o funkcji rekreacyjnej. Projekt koncepcyjny nowej inwestycji przygotowała pracownia Rhode-Kellermann-Wawrowsky – czyli architekci, którzy zaprojektowali również sam stadion. W chwili obecnej projekt kompleksu składa się z 5 obiektów o obłych kształtach, nawiązujących do PGE Areny i nadmorskiej lokalizacji. Ostateczny ich charakter będzie ustalany po konsultacjach z inwestorami, urbanistami i innymi ekspertami.

Miasto Gdańsk oraz zarządca nowej inwestycji spółka BIEG 12 zaplanowali na działce przylegającej do stadionu od strony ulicy Marynarki może kompleks budynków, w których znajdą się m. in. aquapark, tropikalny ogród botaniczny , park rozrywki, centrum odnowy biologicznej oraz obiekt o funkcji hotelowej. Inwestycja może pochłonąć ponad 200 mln zł. Wiadomo również czego na pewno nie będzie – właściciel nie przewiduje budynków mieszkaniowych, centrów handlowych i zakładów przemysłowych.

Aktualnie trwa realizacja inwestycji drogowych w otoczeniu stadionu w Gdańsku. Mają one zrewolucjonizować komunikację z PGE Areną i jej otoczeniem. Powstaje m. in. nowe połączenie z lotniskiem, Trasą Słowackiego oraz tunel pod Martwą Wisłą, który usprawni połączenie z drogą ekspresową na Warszawę i z autostradą na Łódź. Ta realizacja również bierze pod uwagę przyszłą inwestycję kompleksu rekreacyjnego.


Nazwa inwestycji: Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy  przy  PGE Arena
Adres inwestycji: tereny przy ul. Marynarki Polskiej, Gdańsk
Inwestor: Miasto Gdańsk, zarządca: Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu: ok. 5ha
Szacowany koszt inwestycji: ok. 200-260 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej