Przy PGE Arena w Gdańsku ma powstać nowa inwestycja – kompleks rekreacyjno-rozrywkowy

2015-03-24 13:42
Koncepcja kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego przy PGE Arena Gdańsk
Autor: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Koncepcja kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego przy PGE Arena Gdańsk

Jest pomysł na nową inwestycję obok PGE Areny Gdańsk. Miasto Gdańsk planuje tam m. in. aquapark i tropikalny ogród botaniczny. Zarządca terenu - spółka BIEG 2012 rozpoczęła poszukiwania prywatnych inwestorów, którzy zainteresują się  realizacją kompleksu rekreacyjnego

Obiekty użyteczności publicznej obok PGE Arena
Tuż przy obiekcie PGE Arena w Gdańsku, na terenie obejmującym niemal 5 ha, ma powstać zespół pięciu budynków użyteczności publicznej, o funkcji rekreacyjnej. Projekt koncepcyjny nowej inwestycji przygotowała pracownia Rhode-Kellermann-Wawrowsky – czyli architekci, którzy zaprojektowali również sam stadion. W chwili obecnej projekt kompleksu składa się z 5 obiektów o obłych kształtach, nawiązujących do PGE Areny i nadmorskiej lokalizacji. Ostateczny ich charakter będzie ustalany po konsultacjach z inwestorami, urbanistami i innymi ekspertami.

Miasto Gdańsk oraz zarządca nowej inwestycji spółka BIEG 12 zaplanowali na działce przylegającej do stadionu od strony ulicy Marynarki może kompleks budynków, w których znajdą się m. in. aquapark, tropikalny ogród botaniczny , park rozrywki, centrum odnowy biologicznej oraz obiekt o funkcji hotelowej. Inwestycja może pochłonąć ponad 200 mln zł. Wiadomo również czego na pewno nie będzie – właściciel nie przewiduje budynków mieszkaniowych, centrów handlowych i zakładów przemysłowych.

Aktualnie trwa realizacja inwestycji drogowych w otoczeniu stadionu w Gdańsku. Mają one zrewolucjonizować komunikację z PGE Areną i jej otoczeniem. Powstaje m. in. nowe połączenie z lotniskiem, Trasą Słowackiego oraz tunel pod Martwą Wisłą, który usprawni połączenie z drogą ekspresową na Warszawę i z autostradą na Łódź. Ta realizacja również bierze pod uwagę przyszłą inwestycję kompleksu rekreacyjnego.


Nazwa inwestycji: Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy  przy  PGE Arena
Adres inwestycji: tereny przy ul. Marynarki Polskiej, Gdańsk
Inwestor: Miasto Gdańsk, zarządca: Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska Sp. z o.o.
Powierzchnia terenu: ok. 5ha
Szacowany koszt inwestycji: ok. 200-260 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej