Przez Ursynów na lotnisko

2007-05-21 16:28

Budowa nowej drogi na warszawskie lotnisko - od strony Ursynowa rozpocznie się za kilka tygodni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała już firmę, która zrealizuje inwestycję. Jeżeli wiadukt powstanie przejazd na Okęcie z południa i wschodu zajmie kilka minut.

Wiadukt nad torami linii radomskiej, na przedłużeniu ul. Poleczki zbuduje francusko-polskie konsorcjum, którego liderem jest firma DTP. Inwestycja warta 114 mln zł ma być gotowa do września 2007 roku. Generalny wykonawca zbuduje wiadukt z czterema pasami oraz poszerzy biegnącą obrzeżami lotniska ul. Wirażową.

Kiedy rozpoczną się prace budowlane? Jeżeli odrzucone firmy nie złożą odwołań, pod koniec listopada zostanie podpisana umowa na roboty. Przedsięwzięcie będzie mogło ruszyć późną jesienią. Przed budową wiaduktu ZDM zobowiązał się do poszerzenia ul. Poleczki, ale zaprotestowali okoliczni mieszkańcy. Dopiero kilka dni temu ich protest odrzuciło Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Teraz trzeba jeszcze zdobyć pozwolenie na budowę. Druga jezdnia ul. Poleczki powstanie w przyszłym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej