Przetarg na rewitalizację terenów sportowych na Wyspie Młyńskiej

2010-08-30 14:29
Wyspa Młyńska
Autor: UM Bydgoszcz

Władze Bydgoszczy ogłosiły przetarg na rewitalizację zdegradowanych terenów sportowych na Wyspie Młyńskiej z budową przystani jachtowej z bazą noclegową. Marina ma być gotowa za półtora roku.

Wyspa Młyńska
Autor: UM Bydgoszcz

Konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji terenów sportowych Wyspy Młyńskiej wygrało Laboratorium Projektowe ZIVVA Tomasz Rokicki z Warszawy. Projekt nawiązuje do motywu wodno-portowego. Z jednej strony budynek odzwierciedla falę wdzierającą się na ląd. Z drugiej symbolizuje łupinę jachtu unoszącego się na wodzie.

- To kolejna ważna inwestycja realizowana w mieście, tym razem inwestycja w sferę rekreacyjno-turystyczną – podkreślił prezydent Konstanty Dombrowicz. – Przystań, podobnie jak cała Wyspa Młyńska, zostanie uporządkowana i przywrócona miastu i gościom przypływającym do naszego miasta.

Przetarg na rewitalizację zdegradowanych terenów sportowych Wyspy Młyńskiej obejmuje: rozbiórkę istniejących budynków, budowę budynku przystani jachtowej z bazą noclegową o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2 tys. mkw., zagospodarowaniu terenu (m.in. mury oporowe, dojścia, chodniki, miejsca parkingowe, zieleń), budowę infrastruktury (budowę zjazdu publicznego z ul. Tamka, przyłączy wodno-kanalizacyjnych, zewnętrznej instalacji deszczowej), przebudowę umocnień prawego brzegu rzeki Brdy od ul. Focha do Młynów Rothera oraz remont przepławki wraz z budową kładek pieszych nad nią.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej