Przedwojenna Wola powraca

2009-05-08 17:09
Wola Prestige
Autor: materiały od agencji Prestige Public Relations Osiedle Wola Prestige powstaje przy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli

Park im. Sowińskiego, imprezy cykliczne, ulica Chłodna jako centrum towarzyskie dzielnicy oraz królewska, elekcyjna przeszłość tego miejsca będą pracowały na wizerunek Woli.

Wolskie parki, a zwłaszcza Park i amfiteatr im. Sowińskiego to najbardziej rozpoznawalne, wyróżniające dzielnicę miejsca w oczach jej mieszkańców. Takie są wyniki badań przeprowadzonych w kwietniu br. przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wola. Jako znaki rozpoznawcze ankietowani wymienili także Powązki, getto oraz robotniczą przeszłość tego rejonu stolicy. Bardzo mało znana jest im  historia dzielnicy związana z elekcjami królów polskich. Z Wolą najbardziej identyfikują się najmłodsi i najstarsi jej mieszkańcy.

Władze Woli inicjują działania zmierzające do zmiany postrzegania dzielnicy. W tym celu m.in. podejmują współpracę z firmami prowadzącymi tu swoje inwestycje.  "W rejonie Odolan, w okolicy ulicy Jana Kazimierza wznoszone są osiedla, z kilkoma tysiącami lokali i wkrótce obszar ten stanie się nowoczesną enklawą mieszkaniową. Współdziałanie firm deweloperskich z władzami dzielnicy stało się koniecznością. Chodzi o zapewnienie przyszłym mieszkańcom możliwie największego komfortu zamieszkania, ale także wspólne tworzenie dobrego wizerunku dzielnicy, która przecież sąsiaduje z centrum miasta". – komentuje Grzegorz Barbachowski, prezes firmy Home Invest budującej osiedle Wola Prestige.

Aby poprawić obraz Woli władze dzielnicy zaplanowały na ten rok rewitalizację Parku Szymańskiego, na przyszły zaś ulicy Chłodnej, która w zamierzeniu ma stać się tutejszym centrum kulturalnym. Poprzez organizację imprez, które na stałe wpisały się już do kalendarza wydarzeń kulturalnych, włodarze miejscy chcą promować Wolę i zwrócić na nią uwagę warszawiaków. Wśród wydarzeń wyróżnia się organizowany w tym roku już po raz czwarty Nowy Kercelak, który odbędzie się 13 czerwca na ul. Chłodnej oraz Piknik Elekcyjny na Woli zaplanowany na 30 maja br.  

Na wolskim festynie Nowy Kercelak zostaną przywołane zapachy, smaki i dźwięki przedwojennej Warszawy. Na około 100 stoiskach jarmarcznych z całej Polski, będzie można kupić produkty regionalne, wyroby artystyczne, rękodzieło, starocie oraz słodycze. Imprezę urozmaicą koncert i występy taneczne. Animatorzy w strojach z lat 30. będą uczyć warszawiaków przedwojennych gier: fajerki, cymbergaja i trzech kubeczków.

Piknik Elekcyjny na Woli, który będzie miał miejsce w amfiteatrze w Parku im. Sowińskiego został przewidziany jako zakończenie trwającego od początku bieżącego roku cyklu imprez tematycznych, dla których motywem przewodnim jest elekcyjna przeszłość dzielnicy. W ramach imprezy odbędzie się inscenizacja ostatniej elekcji Stanisława Augusta na króla Polski z 1764 r. z udziałem publiczności, aktorów i muzyków. Organizatorzy chcą przyciągnąć mieszkańców miasta na Wolę, pokazując jej historyczną przeszłość związaną z odbywającymi się tu wyborami królów Polski. W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w happeningu, warsztatach historycznych oraz zobaczyć musztrę i ogrody królewskie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej