Przebudowa i modernizacja lotniska we Wrocławiu

2015-07-29 18:13
Lotnisko we Wrocławiu czeka modernizacja
Autor: STRABAG Sp. z o.o. Modernizacja lotniska we Wrocławiu pozwoli zaliczyć port lotniczy do wyższej niż dotąd kategorii

STRABAG przebuduje lotnisko we Wrocławiu. Koszt nowej inwestycji to ok. 50 mln zł.

Przedstawiciele firmy STRABAG Sp. z o. o. 28 lipca 2015 podpisali umowę z Portem Lotniczym Wrocław na przebudowę wrocławskiego lotniska. Koszt inwestycji to blisko 50 mln PLN netto. Realizacja zaplanowana jest na kwiecień 2016.
STRABAG ma przygotować dokumentację projektową, a następnie przeprowadzić budowę.
W ramach nowej inwestycji na płycie lotniska ułożona zostanie nowa siatka, warstwa wiążąca i ścieralna. Wymienione zostaną płyty nawierzchniowe z betonu cementowego, znajdujące się na progach drogi startowej. Dodatkowo zainstalowane zostaną nowe pomoce nawigacyjne i oznakowanie.
Po zakończeniu prac lotnisko we Wrocławiu ma awansować do wyższej kategorii radiowego systemu nawigacyjnego ILS. Jak dotąd zaliczane jest do kategorii pierwszej, najniższej. Przyznanie II kategorii pozwala na działanie lotniska przy minimalnej widzialności w granicach 300 metrów, co umożliwi przyjmowanie lotów także w mgliste i deszczowe dni.
Prace inwestycyjne na lotniskach prowadzą do lepszego wykorzystania istniejącej infrastruktury i zwiększenia bezpieczeństwa, a także przepustowości lotniska. Inwestycje lotniskowe wchodzą w zakres kompetencji spółki STRABAG. Mając do dyspozycji know-how całego koncernu, technologie betonowe i asfaltowe, a także własny park maszyn kompleksowo podchodzimy do realizacji powierzanych nam inwestycji. Dbamy o terminowość i wysoki poziom jakości usług – podkreśla Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.
Koszt nowej inwestycji to ok. 50 mln zł. Prace mają być prowadzone w taki sposób, by nie przeszkadzać w normalnym działaniu portu. Przebudowa drogi startowej odbywać się więc będzie w nocy, w ciągu pięciogodzinnej przerwy, kiedy nie są przyjmowane ani odprawiane samoloty.
Kontrakt firmy STRABAG jest częścią większego programu modernizacji lotniska. Wśród nowych inwestycji jest między innymi zakup dwóch rękawów lotniczych a także  przygotowanie zaplecza technicznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej