Premier Tusk z ministrem Nowakiem wizytują inwestycje na EURO. WIDEO

2012-05-18 17:38
Premier Tusk wizytuje inwestycje EURO 2012
Autor: KPRM

Na trzy tygodnie przed pierwszym meczem EURO 2012 premier Donald Tusk, w towarzystwie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka, obejrzeli z bliska lub z lotu ptaka, inwestycje szykowane na piłkarskie mistrzostwa.

Podczas przelotu z Warszawy do Poznania, premier z ministrem sprawdzili, jaka jest sytuacja na najbardziej newralgicznym odcinku autostrady A2 pomiędzy Konotopą a Łodzią. Budowa tego odcinka rozpoczęła się w roku 2010. Koszt realizacji inwestycji to około 3,9 mld zł. Na pododcinkach autostrady trwają intensywne prace w celu jej szybkiego udostępnienia kierowcom, ale wszystko skazuje na to, że odcinek C trzeba będzie pokonać lokalnym objazdem.

W Poznaniu Premier obejrzał rozbudowane lotnisko Ławica. Inwestycję rozpoczęto w maju 2011 roku. Lotnisko w Poznaniu to koszt  ponad 311 mln zł, z czego ok. 143 mln zł pochodzi z funduszy UE.

Podczas konferencji na lotnisku w Poznaniu minister Sławomir Nowak powiedział:
- Dzisiaj (17 maja) panu premierowi i wczoraj opinii publicznej na konferencji prasowej przedstawiliśmy wszystkie plany transportowe związane z przygotowaniem do EURO 2012. Cały plan strategiczno-operacyjny jaki przedstawiła nam UEFA, wymagany do zrealizowania turnieju jeśli chodzi o całą sferę infrastrukturalną, został w 100 procentach zrealizowany. Pełna gotowość ogłoszona dzisiaj Panu Premierowi jest prawdziwa. Jak się rozmawia z ekspertami UEFA, z innymi ministrami transportu z Unii Europejskiej, są pełni podziwu jeśli chodzi o postęp, o ten imponujący plac budowy jakim jest nasz kraj i te wielkie inwestycje infrastrukturalne, a przecież to nie jest koniec inwestycji. Jesteśmy w środku biegu do rozwoju infrastrukturalnego naszego kraju.

Przegląd inwestycji na EURO przez szefa rządu i ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej będzie kontynuowany.

EURO 2012
Autor: MTBiGM Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ocenia inwestycje na EURO 2012
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej