Prefabrykacja i beton komórkowy – sonda serwisu Muratorplus.pl

2017-10-09 15:27
Prefabrykacja i beton komórkowy – sonda serwisu Muratorplus.pl
Autor: materiał prasowy

Co profesjonaliści, ale też zwykli Kowalscy, sądzą o tej technologii i materiale? Przygotowaliśmy sondę, która nawiązuje do tematu najbliższej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonów – „Prefabrykacja i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie”. Odbędzie się ona 10-11 października w hotelu Narvil w Serocku koło Warszawy.

Dlaczego technologia prefabrykatów, tak popularna np. w krajach skandynawskich, w Polsce ma wciąż tak niewielu zwolenników oraz dlaczego Polacy tak chętnie wybierają beton komórkowy? Jakie zalety i wady mają prefabrykaty? Co zrobić, żeby budownictwo prefabrykowane zaczęło się rozwijać? – to pytania jakie redakcja serwisu Muratorplus.pl zadała w sondzie architektom i projektantom, wykonawcom, a także przypadkowym ludziom spotkanym na ulicy. Sonda powstała przy okazji konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonów – „Prefabrykacja i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie”.

Stowarzyszenie już po raz piąty zaprasza na konferencję do podwarszawskiego Serocka architektów, projektantów, konstruktorów, inwestorów, aby mogli podyskutować o  roli betonu w architekturze i możliwościach współczesnej prefabrykacji. Stowarzyszeniu bardzo zależy na upowszechnieniu technologii budownictwa prefabrykowanego w budownictwie mieszkaniowym. Tymczasem w naszym kraju wciąż najpopularniejszym i najczęściej stosowanym materiałem jest beton komórkowy. Zobaczcie co na temat prefabrykatów i betonu komórkowego sądzą zarówno profesjonaliści, jak i zwykli Kowalscy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej