Prefabrykacja i beton komórkowy – sonda serwisu Muratorplus.pl

2017-10-09 15:27
Prefabrykacja i beton komórkowy – sonda serwisu Muratorplus.pl
Autor: materiał prasowy

Co profesjonaliści, ale też zwykli Kowalscy, sądzą o tej technologii i materiale? Przygotowaliśmy sondę, która nawiązuje do tematu najbliższej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonów – „Prefabrykacja i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie”. Odbędzie się ona 10-11 października w hotelu Narvil w Serocku koło Warszawy.

Dlaczego technologia prefabrykatów, tak popularna np. w krajach skandynawskich, w Polsce ma wciąż tak niewielu zwolenników oraz dlaczego Polacy tak chętnie wybierają beton komórkowy? Jakie zalety i wady mają prefabrykaty? Co zrobić, żeby budownictwo prefabrykowane zaczęło się rozwijać? – to pytania jakie redakcja serwisu Muratorplus.pl zadała w sondzie architektom i projektantom, wykonawcom, a także przypadkowym ludziom spotkanym na ulicy. Sonda powstała przy okazji konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Betonów – „Prefabrykacja i beton komórkowy w nowoczesnym budownictwie”.

Stowarzyszenie już po raz piąty zaprasza na konferencję do podwarszawskiego Serocka architektów, projektantów, konstruktorów, inwestorów, aby mogli podyskutować o  roli betonu w architekturze i możliwościach współczesnej prefabrykacji. Stowarzyszeniu bardzo zależy na upowszechnieniu technologii budownictwa prefabrykowanego w budownictwie mieszkaniowym. Tymczasem w naszym kraju wciąż najpopularniejszym i najczęściej stosowanym materiałem jest beton komórkowy. Zobaczcie co na temat prefabrykatów i betonu komórkowego sądzą zarówno profesjonaliści, jak i zwykli Kowalscy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej