Powstaje Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej SYMFONIA

2007-05-24 12:23
Centrum Symfonia w Katowicach
Autor: brak danych

Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej SYMFONIA powstanie przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Najnowocześniejsza w Polsce sala koncertowa zostanie oddana do użytku w marcu 2007 roku.

Przy ulicy Damrota w Katowicach stanie sala koncertowa na 470 miejsc. Prace budowlane ruszyły już w sierpniu 2005 roku. Wtedy też wyłoniono generalnego wykonawcę: konsorcjum firma Budimex Dromex S.A. i PRZ Kraków S.A.

W konkursie na projekt architektoniczny wygrała pracownia Konior Studio. W trzykondygnacyjnym budynku mieścić się będą m.in.: pomieszczenia z zapleczem biblioteki naukowej, sale baletowe, studio muzyki komputerowej oraz sala koncertowa. Powierzchnia całkowita wynosi ponad 7 300 mkw. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 50 mln zł. Projekt finansowany jest z środków Unii Europejskiej w ramach ZPORR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej