Politechnika Wrocławska wybuduje halę sportową

2015-09-07 17:09
hala sportowa politechniki wroclawskiej
Autor: Moris Polska

Nowa hala w zależności od potrzeb uczelni będzie pełnić funkcje sali gimnastycznej, auli wykładowej, sali wykładowej, sali zabaw bądź też funkcje kulturalne. Nowa inwestycja jest częścią dużych zmian w kompleksie Politechniki Wrocławskiej.

Nowa hala zostanie wybudowana dla Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul.Chełmońskiego 12.

Projekt hali zakłada wybudowanie obiektu jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego. Część sportowa znajdowała się będzie na parterze, część zaplecza – usytuowana dwukondygnacyjnie. Głównym elementem hali jest sala o powierzchni 1157 m2, wysokośći 7,5 m z widownią na 260 miejsc plus dodatkowe 92 miejsca znajdujące się na trybunach wysuwanych. Sala sportowa pomieści pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Salę będzie można podzielić na trzy części, z których każda może pełnić funkcje mniejszej sali do rozgrywania meczy koszykówki. Kubatura nowego obiektu wyniesie 18 571 m2. Powierzchnia zabudowy: 1623  m2, powierzchnia całkowita - 2077 m2, powierzchnia użytkowa - 1890 m2.

Przeszklony wiatrołap będzie prowadził przez hol do sali sportowej. Parter podzielony na salę widowiskowo-sportową oraz zaplecze socjalno-techniczne, w jego zakres wchodzą szatnie i łazienki dla sportowców (także dla osób niepełnosprawnych), recepcja, magazyn na potrzeby sprzętowe, pomieszczenie gospodarcze i socjalne oraz pomieszczenia związane z ociepleniem oraz wentylacją obiektu. Na najniższym poziomie zlokalizowane będą wysuwane ruchome trybuny dla widzów. Tam także mieścić się będą pokoje trenerskie, szatnie i sanitariaty.

Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autorem projektu jest Architekt Grzegorz Miąsko. Projekt hali został wykonany na podstawie projektu typowego firmy MP Project Mirosław Pacek. Generalnym wykonawcą została firma Moris Polska.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to 2016 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej