Podpoznańskie Złotniki Doliną Krzemową

2008-07-24 15:33
biurowiec w Złotnikach
Autor: brak danych

W Złotnikach pod Poznaniem trwa rozbudowa Nickel Technology Park Poznań. W ramach projektu wybudowany zostanie nowy biurowiec, w przyszłości powstanie również budynek użyteczności publicznej.

O dużej popularności nowych inwestycji w parku technologicznym świadczy fakt, że zainteresowanie najemców powierzchniami biurowymi przekroczyło 100 procent tego, co NTPP był w stanie zaoferować. Dwukondygnacyjny biurowiec o powierzchni 4 600m2 powstaje obok istniejącego już obiektu A. Oddanie obiektu do użytku nastapi w październiku 2008 roku.

Projekt biurowca nie będzie odbiegał od poprzedniej realizacji. Zmodyfikowane zostaną tylko te części, których przebudowy wymagać będzie najemca. Zmiana obejmie też powierzchnie sal konferencyjnych, które będą bardziej przestronne i funkcjonalne. Podobnie jak przy realizacji pierwszego budynku, wykonawcom zależy na wysokim poziomie wykończenia wnętrz i dogodnym układzie komunikacyjnym.
W przyszłości wybudowany zostanie też budynek użyteczności publicznej, w którym powstanie wspólna przestrzeń dla pracowników i kontrahentów przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie NTPP. Obiekt będzie wykraczać swoimi funkcjami poza przyjęte schematy - klienci NTPP znajdą tam przychodnie lekarskie wraz z gabinetami zabiegowymi, przedszkole, pralnię, pocztę oraz obiekty gastronomiczne. Obiekt powstanie na powierzchni min. 1 tys. mkw, a kosztować będzie blisko 4 mln zł. Aktualnie budynek znajduje się w fazie projektowej.
Nickel Technology Park znajduje się dziesięć kilometrów od Poznania w Gminie Suchy Las. Kompleks przeznaczony jest głównie dla dynamicznych przedsiębiorstw i ośrodków naukowo - badawczych. Całkowity koszt prac prowadzonych na terenie Parku szacowany jest na około 14 milionów złotych. Obecnie siedzibę w NTPP ma 10 firm, m.in.: Maersk Logistics, Exact Software Poland sp. z o.o., Business Consulting Center, Heroal, Urząd Gminy Suchy Las.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej