Poczta na miarę XXI wieku

2007-06-04 16:37

Nowy, reprezentacyjny urząd pocztowy powstanie u zbiegu ulic Chmielnej i Żelaznej w Warszawie. Konkurs architektoniczny na siedzibę Poczty Polskiej i Grupy Kapitałowej, w tym także urząd pocztowy czynny całą dobę, zostanie ogłoszony w grudniu 2004 roku.

Warszawska Poczta Główna przy ul. Świętokrzyskiej nie spełnia już reprezentacyjnej funkcji w stolicy; ograniczenia organizacyjne i logistyczne (brak dostępu do najnowszych technologii informatycznych, brak parkingu dla klientów) zmobilizowały pocztowców do podjęcia decyzji o budowie nowego obiektu. Taka decyzja nie oznacza jednak likwidacji poczty przy ul. Świętokrzyskiej. Zgodnie z wydaną przez Urząd Miasta decyzją lokalizacyjną inwestycji nowy budynek będzie miał powierzchnię użytkową 26 tys. m.kw., osiem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, przeznaczone na parking. Urząd pocztowy i inne usługi powiązane z pocztą, takie jak bank pocztowy czy centrum filatelistyki, będą zlokalizowane na parterze budynku. Na działce, na której stanie nowa poczta, istnieje stara zabudowa pocztowa. Rozbiórkę istniejących obiektów zaplanowano na rok 2005. Rok później rozpoczną się prace budowlano-montażowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej