Płocka hala sportowa w 2008 roku ?

2007-05-23 16:20
hala_Plock
Autor: brak danych

Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Płocku znajdzie się w specjalnym resortowym programie. W obiekcie odbywać się będą nie tylko zawody sportowe. Będzie można organizować także wystawy, targi i koncerty.

Halę zaprojektował Henryk Nowacki z zespołem z poznańskiej spółki Modern Construction Design. Widownia w kształcie litery "U" pomieści 3,5 tys. widzów. Na zapleczu znajdą się sala konferencyjno-bankietowa dla 300 osób, dwa małe bufety oraz lokal gastronomiczny dla stu osób. A do tego parking na 500 aut i 20 autokarów. Wymiary areny to 48 na 30 m z możliwością powiększenia do 50 na 30 m.
Drugi przetarg na projekt i budowę hali wygrało konsorcjum firm: Vectra, warszawski Warbud, poznańska spółka Modern Construction Design i płocki Betek. Inwestycję za 82 mln zł ma skończyć do marca 2008 r.
PKN Orlen zadeklarował w liście intencyjnym pomoc w wysokości 12,5 mln zł. Jest także szansa na 35 mln zł. z Ministerstwa Sportu. Jeśli do lutego 2007 roku władze Płocka prześlą do Ministerstwa Sportu pozwolenie na budowę hali, to znajdzie się ona w "Programie rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu do roku 2012". To oznacza, że zostanie automatycznie dofinansowana.
Na razie trwa jeszcze procedura przetargowa. Zaprotestowali przegrani: konsorcjum Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras z Madrytu, warszawska spółka ATJ Architekci. Ta sprawa powinna zakończyć się do końca grudnia 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej