Płocka hala sportowa w 2008 roku ?

2007-05-23 16:20
hala_Plock
Autor: brak danych

Projekt budowy hali widowiskowo-sportowej w Płocku znajdzie się w specjalnym resortowym programie. W obiekcie odbywać się będą nie tylko zawody sportowe. Będzie można organizować także wystawy, targi i koncerty.

Halę zaprojektował Henryk Nowacki z zespołem z poznańskiej spółki Modern Construction Design. Widownia w kształcie litery "U" pomieści 3,5 tys. widzów. Na zapleczu znajdą się sala konferencyjno-bankietowa dla 300 osób, dwa małe bufety oraz lokal gastronomiczny dla stu osób. A do tego parking na 500 aut i 20 autokarów. Wymiary areny to 48 na 30 m z możliwością powiększenia do 50 na 30 m.
Drugi przetarg na projekt i budowę hali wygrało konsorcjum firm: Vectra, warszawski Warbud, poznańska spółka Modern Construction Design i płocki Betek. Inwestycję za 82 mln zł ma skończyć do marca 2008 r.
PKN Orlen zadeklarował w liście intencyjnym pomoc w wysokości 12,5 mln zł. Jest także szansa na 35 mln zł. z Ministerstwa Sportu. Jeśli do lutego 2007 roku władze Płocka prześlą do Ministerstwa Sportu pozwolenie na budowę hali, to znajdzie się ona w "Programie rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu do roku 2012". To oznacza, że zostanie automatycznie dofinansowana.
Na razie trwa jeszcze procedura przetargowa. Zaprotestowali przegrani: konsorcjum Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras z Madrytu, warszawska spółka ATJ Architekci. Ta sprawa powinna zakończyć się do końca grudnia 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej