Pierwszy odcinek bulwarów wiślanych gotowy

2017-05-05 15:23
Bulwary wiślane
Autor: Skanska SA

Skanska właśnie zakończyła roboty budowlane na odcinku między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Aktualnie trwają odbiory techniczne. Warszawiacy i nie tylko mogą już planować letni wypoczynek nad Wisłą.

Przypominamy, że budową 1,2-kilometrowego odcinka od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego zajmuje się Skanska na zlecenie Zarządu Mienia m.st. Warszawy działającego w imieniu Miasta Stołecznego Warszawa.

Generalny wykonawca właśnie zakończył roboty budowlane odcinka między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Jednocześnie Skanska zapowiada, że drugi fragment, od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, zostanie oddany do użytku w okresie wakacyjnym.

Na spacerowiczów i wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku na nowych bulwarach czeka wiele atrakcji, m.in. wodny plac zabaw, plenerowa scena, plaża, tarasy osłonięte pergolami, nowa ścieżka rowerowa.

Na zmodernizowanym odcinku powstała również tzw. ambona śniegowa, jest to najszersze miejsce bulwarów (ok. 30 m). Teraz jest tu miejska plaża piaskowa oraz tarasy z widokiem na rzekę i jej dziki brzeg po stronie praskiej. Powstał również wodny plac zabaw dla dzieci z figurami ryb, a pomiędzy nimi zainstalowano „tańczące” fontanny podświetlane nocą. Cyklistów z pewnością ucieszy nowa ścieżka rowerowa.

Ponadto wybudowany został plac à la scena, na którym będzie można organizować koncerty i wydarzenia plenerowe. W pobliżu powstały przeszklone pawilony z tarasami w których powstaną kawiarnie i restauracje. Zostały one posadowione na specjalnych pływakach i przymocowane do masywnych pylonów. To zabezpieczenie przed wysokim stanem wody w Wiśle.

Nowe schody nadbrzeżne, kamienne ławki i pomosty nad brzegiem zachęcają do wypoczynku. Szczególnie, że nabrzeże zostało obsadzone lipami, grabami, wierzbami i berberysem, a także postawiono donice z zielenią.

Wartość całego kontraktu to ponad 65,8 mln zł brutto. Inwestycja jest dofinansowana z projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” (bike & sail) – etap I”, ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej