PGE Arena: stadion na EURO 2012

2011-07-21 15:51
PGE Arena Gdańsk
Autor: Urząd Miejski w Gdańsku PGE Arena Gdańsk. Po obiekcie w Poznaniu był to drugi stadion gotowy na EURO 2012. Podczas Mistrzostw Europy na stadionie PGE Arena zostaną rozegrane trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał

PGE Arena, stadion na EURO 2012, został wybudowany w gdańskiej dzielnicy Letnica. Oficjalne zakończenie budowy i oddanie do użytku stadionu nastąpiło 19 lipca 2011 r. Stadion w Gdańsku został zaprojektowany zgodnie z wszelkimi wymogami UEFA. Projekt architektoniczny PGE Arena przygotowało biuro projektowe Rhode-Kellermann-Wawrowsky. Funkcję generalnego wykonawcy budowy stadionu pełniło konsorcjum firm: Hydrobudowa Polska - Alpine Bau. W czasie EURO 2012 na PGE Arena zostaną rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał.

PGE Arena: stadion na EURO 2012 - galeria zdjęć

EURO 2012: PGE Arena, stadion w Gdańsku

PGE Arena, stadion na EURO 2012, został wybudowany w gdańskiej dzielnicy Letnica. Obiekt pomieści 44 tys. widzów. Jego fasada pokryta jest poliwęglanowymi płytami w kolorach, które nadają mu wygląd gigantycznego bursztynu.

19 lipca 2011 roku nastąpiło oficjalne zakończenie budowy PGE Arena. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu po tym, jak Państwowa Straż Pożarna nie wniosła sprzeciwu po kontroli przeciwpożarowej na stadionie w Gdańsku i uznała, że obiekt może być oddany do użytku.

Stadion w Gdańsku zaprojektowało biuro Rhode-Kellermann-Wawrowsky. Generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm: Hydrobudowa Polska - Alpine.

W czasie EURO 2012 na PGE Arena zostaną rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej