Pętla Mazurska coraz bliżej - żeglarze zyskają drogę wodną łączącą Niegocin i Śniardwy

2022-07-15 10:35
Pętla Mazurska
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Pętla Mazurska - 14 lipca 2022 została podpisana umowa na opracowanie wstępnego studium wykonalności dla zadania

Pętla Mazurska to będzie prawdziwa rewolucja turystyczna. 14 lipca 2022 została podpisana umowa na opracowanie wstępnego studium wykonalności dla zadania „Pętla Mazurska - budowa drogi wodnej łączącej jezioro Niegocin z jeziorem Śniardwy”. Kiedy studium będzie gotowe?

Spis treści

  1. Pętla Mazurska - informacje o inwestycji
  2. Pętla Mazurska - przebieg
  3. Kiedy studium Pętli Mazurskiej będzie gotowe?

Pętla Mazurska - informacje o inwestycji

Wartość umowy na opracowanie wstępnego studium wykonalności Pętli Mazurskiej podpisanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wynosi ok. 800 tys. zł. Inwestycja ma wpłynąć na rozwój turystki wodnej na Mazurach i związanej z nią infrastruktury, a także zwiększyć atrakcyjność żeglugi i całego regionu.

Pętla Mazurska to dla całych Mazur kluczowa inwestycja, która stanowić będzie unikalną w skali całego kraju atrakcję turystyczną dla żeglarzy i turystów – powiedział wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Pętla Mazurska - przebieg

W inwestycji chodzi o utworzenie szlaku żeglownego w formie pętli, która umożliwi dopłynięcie do jeziora Śniardwy z portu w Giżycku na jeziorze Niegocin i powrót funkcjonującym obecnie szlakiem żeglownym przez jeziora Tałty, Szymon i Jagodne.

Pętla Mazurska
Autor: Ministerstwo Infrastruktury Pętla Mazurska - przebieg Link: Kliknij i powiększ

Kiedy studium Pętli Mazurskiej będzie gotowe?

Odbiór opracowania wstępnego studium wykonalności Pętli Mazurskiej planowany jest na koniec 2022 roku.

Studium wykonalności określi możliwe warianty wyznaczenia przebiegu trasy Pętli Mazurskiej, z których zostanie wybrane rozwiązanie najlepsze w aspekcie środowiskowym, turystycznym oraz funkcjonalnym. Ponadto zostanie dokonana analiza uwarunkowań społecznych i prawnych, a także analiza kosztów oraz źródeł finansowania przedsięwzięcia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej