PeBeKa - kontrakt w Marl

2007-05-28 13:48

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA zakończyło trwający od kwietnia kontrakt, którego przedmiotem było wykonanie podziemnego zbiornika retencyjnego na węgiel w kopalni węgla kamiennego "Auguste Victoria" w Marl w Zagłębiu Ruhry.

 

Zbiornik o średnicy w wyłomie 8,60 m i głębokości 22,00 m głębiono metodą strzałową z wykorzystaniem otworu wielkośrednicowego 1,6 m do zrzucania urobku. W trakcie głębienia wyłom zabezpieczano obudową tymczasową z siatki i kotew, a następnie wykonano obudowę ostateczną tj. pierścienie stalowe wypełniając pustkę między górotworem i obudową betonową. Całość pokryto dwoma warstwami betonu natryskowego o grubości 20 cm. Zbiornik został przykryty konstrukcją z dźwigarów i blach stalowych z zabudowanymi wlotami zsypów trzech taśmociągów.

Do zakresu robót należała też przebudowa na długości ok. 17 m - chodnika znajdującego się pod zbiornikiem, z przekroju ok. 27,0 m2 na przekrój 53,0 m2. Pomimo późniejszego (prawie 2 miesiące) przystąpienia do robót, spowodowanego przedłużaniem procedur przez niemiecki Urząd Pracy przy udzielaniu zezwoleń na pracę - termin zakończenia został dotrzymany.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej