Ogród Krasińskich w Warszawie - remont na jesieni

2012-08-22 13:17
Pałac Krasińskich i parter dywanowy
Autor: mat.: Wydział Prasowy UM Warszawa

W 2014 roku Ogród Krasińskich w Warszawie zostanie przebudowany. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do inwestycji. Remont, który pochłonie 15 milionów złotych ma ruszyć już w październiku. Projekt ma na celu wyeksponowanie walorów zabytkowych i rekreacyjnych parku. W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowany układ zieleni a otoczenie miejsc pamięci narodowej na terenie Ogrodu zostanie powiązane z kompozycją parkową. Koncepcja architektoniczna projektu została wyłoniona w konkursie, a opracowała ją pracownia Abies Architektura Krajobrazu. Zobacz, jaki będzie śródmiejski ogród w nowej odsłonie.

Historyczny mur w Ogrodzie Krasińskich zniknął, a w jego miejscu straszy wykop. Od lipca prowadzone są prace przygotowawcze do remontu.

Przeczytaj również: Muzeum Warszawskiej Pragi w budowie. ZDJĘCIA!

Wszystko wskazuje na to, że Ogród Krasińskich będzie remontowany od października. Zarząd Terenów Miejskich aktualnie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy. W pierwszym etapie prac zostaną rozebrane elementy kamienne przy stawie i fontannie. Część Ogrodu przy ul. Długiej zostanie powiększona, a z jej nawierzchni będzie tryskać woda. Układ zieleni będzie nawiązywał do przełomu XIX i XX wieku.

Remont zakłada również wycinkę drzew od południowej strony parku. Takie rozwiązanie odsłoni oś widokową na pałac od strony ul. Bohaterów Getta. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Abies Architektura Krajobrazu.

Ogród Krasińskich w Warszawie

Ogród Krasińskich założony został w 1676 r. W drugiej połowie XVIII w. ogród został udostępniony publiczności. Od tamtej pory park przechodził wiele zmian. W końcu XIX w. słynny ogrodnik Franciszek Szanior przekształcił barokowy ogród pałacu Krasińskich w modernistyczny park krajobrazowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej