Ogród Doświadczeń w Parku Lotników Polskich

2007-05-21 16:32
Park Lotników Park Doświadczeń
Autor: brak danych

Właśnie rozpoczęła się budowa pierwszego w Polsce Ogrodu Doświadczeń. Miejsca, w którym zrozumieć będzie można wiele zjawisk przyrodniczych. Na sześciu hektarach, w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ekipy budowlane robią już wykopy pod platformy, na których montowane będą urządzenia.

Park edukacyjny powstaje z inicjatywy gminy, Partnerstwa na Rzecz Rozwoju (działa przy Ośrodku Kultury im. Norwida) i Stowarzyszenia "U Siemachy". Założeniem projektu jest pokazanie na czym polegają zjawiska, zachodzące w przyrodzie. Ogród będzie podzielony na ścieżki edukacyjne, czyli różnym zjawiskom poświęcone będą konkretne stanowiska. Ma ich być ponad 60. Dodatkową atrakcją będzie małe zoo.

Projekt opracowali architekci z pracowni Ingarden & Ewy. Jego realizacja kosztować będzie 8 mln zł. Otwarcie obiektu nastąpi w czerwcu 2007 roku. W Ogrodzie doświadczeń pracować będą osoby do tej pory bezrobotne, gdyż takie jest założenie unijnego programu EQUAL, w ramach którego powstaje cała inwestycja.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej