Oczyszczalnia ścieków w Przemyślu przekazana do eksploatacji

2007-05-22 17:36
Oczyszczalnia ścieków w Przemyślu
Autor: brak danych

7 września 2006 roku ruszyła oczyszczalnia ścieków w Przemyślu. Rozbudowa i modernizacja obiektu trwała 28 miesięcy.

Oczyszczalnia ścieków w Przemyślu została zmodernizowana i rozbudowana. Teraz jej przepustowość wynosi 28 100 mkw/dobę. Wykonane prace przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego w dorzeczu Sanu. Podniósł się standard sanitarny wsi i miast położonych w okolicy oraz przywrócona została równowaga ekologiczna.

Prace modernizacyjne trwały od marca 2004 roku. Przez ponad dwa lata wyremontowano m.in.: stację krat z pompownią główną, 10 osadników wstępnych i 4 wtórne oraz budynki: administracyjny, energetyczny oraz warsztatów. Ponadto zbudowano nowe obiekty. Wśród nich znajdują się: zbiorniki retencyjny wód opadowych, zbiornik biogazu, stacje dmuchaw, plac składowania osadu oraz drogi i ciągi piesze. Wszystkie prace wykonało konsorcjum firm: Skanska S.A. Oddział Budownictwa Hydroinżynieryjnego w Rzeszowie i Iżynieria Rzeszów Sp. z o.o. Projekt został zrealizowany w ramach pomocy finansowej ze środków Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej