Nowoczesna stacja uzdatniania wody w Henrysinie gotowa

2017-01-02 12:54
Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy

Mieszkańcy gminy Zakroczym w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Mają już swoją nową stację uzdatniania wody. Jej wydajność po remoncie znacznie wzrosła, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już martwić ciągłymi przerwami w dostawie wody, szczególnie w okresie letnim.

Wykonawcą inwestycji wartej ponad 2,8 mln zł brutto jest Skanska. Prace ruszyły pod koniec czerwca 2016 i rozpoczęły się od rozbiórki istniejącego budynku stacji wraz ze wszystkimi obiektami znajdującymi się na działce. Budowa nowej stacji wraz z obiektami towarzyszącymi trwała pięć miesięcy.

Po remoncie wydajność stacji wzrosła z 70m³/h na 100m³/h. Istnieje też możliwość dalszego jej zwiększenia, nawet do 150m³/h. Właśnie mała wydajność dawnej stacji była największą bolączką mieszkańców gminy Zakroczym. Szczególnie latem brakowało wody, co było uciążliwe zwłaszcza w przypadku gospodarstw agroturystycznych.

W ramach inwestycji powstał dwukomorowy zbiornik na wodę uzdatnioną, zbiornik na wodę surową oraz na wody popłuczne. Zmodernizowano także studnie głębinowe oraz zamontowano i uruchomiono nową technologię uzdatniania. Powstała nowa elektrykę i automatyka obiektu wraz z montażem telewizji dozorowej i zabezpieczeń alarmowych. Cały obiekt działa bezobsługowego. Wszystkie informacje dotyczące pracy urządzeń są zdalnie przekazywane za pomocą modułu internetowego do głównej dyspozytorni użytkownika.

Więcej na temat inwestycji>>

Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy
Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej