Nowoczesna stacja uzdatniania wody w Henrysinie gotowa

2017-01-02 12:54
Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy

Mieszkańcy gminy Zakroczym w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Mają już swoją nową stację uzdatniania wody. Jej wydajność po remoncie znacznie wzrosła, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już martwić ciągłymi przerwami w dostawie wody, szczególnie w okresie letnim.

Wykonawcą inwestycji wartej ponad 2,8 mln zł brutto jest Skanska. Prace ruszyły pod koniec czerwca 2016 i rozpoczęły się od rozbiórki istniejącego budynku stacji wraz ze wszystkimi obiektami znajdującymi się na działce. Budowa nowej stacji wraz z obiektami towarzyszącymi trwała pięć miesięcy.

Po remoncie wydajność stacji wzrosła z 70m³/h na 100m³/h. Istnieje też możliwość dalszego jej zwiększenia, nawet do 150m³/h. Właśnie mała wydajność dawnej stacji była największą bolączką mieszkańców gminy Zakroczym. Szczególnie latem brakowało wody, co było uciążliwe zwłaszcza w przypadku gospodarstw agroturystycznych.

W ramach inwestycji powstał dwukomorowy zbiornik na wodę uzdatnioną, zbiornik na wodę surową oraz na wody popłuczne. Zmodernizowano także studnie głębinowe oraz zamontowano i uruchomiono nową technologię uzdatniania. Powstała nowa elektrykę i automatyka obiektu wraz z montażem telewizji dozorowej i zabezpieczeń alarmowych. Cały obiekt działa bezobsługowego. Wszystkie informacje dotyczące pracy urządzeń są zdalnie przekazywane za pomocą modułu internetowego do głównej dyspozytorni użytkownika.

Więcej na temat inwestycji>>

Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy
Nowa stacja uzdatniania wody w Henrysinie
Autor: materiał prasowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej