Nowoczesna biblioteka w Gorzowie

2007-05-22 14:06
Biblioteka
Autor: Skanska S.A.

W Gorzowie Wielkopolskim powstanie nowoczesna książnica. Dzięki tej inwestycji wszystkie oddziały, rozproszone do tej pory po całym mieście, znajdą się w jednym miejscu. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna będzie kosztowała około 24 mln zł.

Gmach będzie nowoczesny i przestronny. Stanie na niewielkiej działce i będzie miał pięć kondygnacji. Zostanie połączony szklanym łącznikiem ze starą biblioteką. Razem zajmą około 9 tys. mkw. Obiekt będzie się mieścić przy ulicy Sikorskiego. Będzie wyposażony w windy, które będą dowozić książki. Parter został zarezerwowany na punkt obsługi niepełnosprawnych, księgarnię i kawiarnię. Nowoczesny budynek pomieści również galerię, salę konferencyjną, kilka czytelni, wypożyczalnie, pracownie komputerowe i sale audiowizualne. Biblioteka realizowana jest w technologii tradycyjnej, jej posadowienie zaprojektowano na palach żelbetowych.

Prace budowlane rozpoczęły się na początku sierpnia 2006 roku. Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w październiku. Inwestycja pochłonie około 24 mln zł. Sfinansują ją: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Kultury i unijny fundusz pomocowy ZPORR. Do końca listopada 2007 roku obiekt zostanie oddany do użytku. Nową siedzibę biblioteki wybuduje firma Skanska S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej