Nowe budynki ambasady Niemiec

2007-06-08 12:46

Republika Federalna Niemiec planuje budowę nowego budynku ambasady. Projekt powstał w pracowni architekta Holgera Kleine z Berlina. Zabudowania mają powstać w centrum Warszawy na północ od Parku Łazienkowskiego budynek pomieści zarówno biura ambasady, konsulat, jak też rezydencję.

Elewacja główna budynku skierowana będzie w kierunku ulicy Jazdów, dawnemu Traktowi Królewskiemu, a na południu i wschodzie okalać go będzie Skarpa Wiślana (wartościowy drzewostan zostanie zachowany w obecnej formie). Na elewacjach pojawi się dużo zieleni, szkło - znak otwarcia na świat, transparentności, innowacyjności i zaawansowania technologicznego - oraz łupek jako symbol trwałości.

Bluszcze mają pokryć spore powierzchnie budynku. Jako że na takie ekoelewacje trzeba poczekać kilka lat, ściany zostaną obłożone sztucznym kamieniem w zielonkawym kolorze o fakturze odciśniętych liści i pędów. Na dachu głównego parterowego budynku zostanie urządzony ogród z ławeczkami. Inwestycja pochłonie ok. 15,3 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej