Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany

2012-05-24 16:31
Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany
Autor: http://bip.szczecinek.kpp.policja.gov.pl Komenda budowana jest na byłych terenach wojskowych. Koszary przed budową

W 2013 roku, w Szczecinku na byłych terenach wojskowych, zostanie wybudowana nowoczesna Komenda Policji. Wmurowano już kamień węgielny pod budowaną siedzibę. Roboty budowlane w ramach inwestycji prowadzi Skanska.

W Szczecinku, w woj. zachodnio-pomorskim budowana jest nowoczesna komenda policji. Generalny wykonawca, Skanska oraz przedstawiciele lokalnej policji wmurowali kamień węgielny pod budowę obiektu. W mosiężnej kapsule kamienia umieszczono egzemplarz "Głosu Koszalińskiego".

Przeczytaj również: Pasywny biurowiec Euro-Centrum w Katowicach. Kamień węgielny wmurowany

Komenda policji a budowa

Komenda policji budowana jest na byłych terenach wojskowych, gdzie w latach 90-tych ubiegłego wieku, swoją siedzibę miała Pomorska Dywizja Zmechanizowana. Początkowo na tym terenie miał zostać wybudowany sąd, ale w ciągu lat plany zagospodarowania się zmieniały. Pojawiła się nawet koncepcja rozbudowy starej siedziby komendy przy ul. 28 lutego, jednak w międzyczasie budynek koszar popadł w ruinę i w rezultacie władze Miasta podjęły decyzję o wybudowaniu nowej siedziby dla policji. Przygotowania do budowy ruszyły w 2008 roku. Wówczas całkowicie wyburzono zabudowania koszarowe. Aktualnie generalny wykonawca, Skanska prowadzi roboty budowlane przy czterokondygnacyjnym podpiwniczonym budynku w kształcie litery "C", w którym znajdzie się m.in. archiwum, strzelnica oraz magazyny.

Roboty budowlane w ramach inwestycji

Wykonawca, Skanska zakończył już pierwszy etap budowy-przebudowę kolektora ciepłowniczego, roboty naziemne i fundamentowe. Dodatkowo, wybudowano już kanalizację sanitarną oraz infrastrukturę z przyłączami wodociągowymi. Trawa budowa ścian i stropów oraz naziemnego parkingu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Generalny wykonawca przewiduje, że stan surowy zamknięty, powinnien zostać ukończony do końca 2012 roku, by w okresie zimowym prowadzić już roboty wykończeniowe. Ten etap realizacji zakłada wybudowanie, m.in. kojców dla psów.

Nowa komenda w Szczecinku

Nowo budowana komenda policji będzie czerokondygnacyjnym budynkiem podpiwniczonym, o powierzchni ponad 3 tys. m2 powierzchni, w którym pracować będzie 120 policjantów.

Na parterze znajdą się pomieszczenia biurowe oficera dyżurnego, Policyjna Izba Zatrzymań oraz pomieszczenia sanitarne i socjalne. Pierwsze piętro zajmie pokój komendanta i sala konferencyjna. Kolejne kondygnacje obiektu zostaną zaadaptowane na pomieszczenia sekcji do walki z przestępczością zorganizowaną, pomieszczenia sekcji kryminalnej, techników oraz atelier fotograficzne i pokoje przesłuchań. Koszt realizacji to 13 mln złotych brutto.

Nazwa: Komenda Policji w Szczecinku
Lokalizacja: Szczecinek, ul. Polna, (woj. zachodnio-pomorskie)
liczba miejsc parkingowych: 59 (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych)
pow. użytkowa [m2]: 3 008
kubatura [m3]: 10 615
Realizacja: 2011-2013
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: budżet Państwa oraz gmina Szczecinek
Generalny wykonawca: Skanska.

Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany
Autor: Skanska SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej