Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany

2012-05-24 16:31
Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany
Autor: http://bip.szczecinek.kpp.policja.gov.pl Komenda budowana jest na byłych terenach wojskowych. Koszary przed budową

W 2013 roku, w Szczecinku na byłych terenach wojskowych, zostanie wybudowana nowoczesna Komenda Policji. Wmurowano już kamień węgielny pod budowaną siedzibę. Roboty budowlane w ramach inwestycji prowadzi Skanska.

W Szczecinku, w woj. zachodnio-pomorskim budowana jest nowoczesna komenda policji. Generalny wykonawca, Skanska oraz przedstawiciele lokalnej policji wmurowali kamień węgielny pod budowę obiektu. W mosiężnej kapsule kamienia umieszczono egzemplarz "Głosu Koszalińskiego".

Przeczytaj również: Pasywny biurowiec Euro-Centrum w Katowicach. Kamień węgielny wmurowany

Komenda policji a budowa

Komenda policji budowana jest na byłych terenach wojskowych, gdzie w latach 90-tych ubiegłego wieku, swoją siedzibę miała Pomorska Dywizja Zmechanizowana. Początkowo na tym terenie miał zostać wybudowany sąd, ale w ciągu lat plany zagospodarowania się zmieniały. Pojawiła się nawet koncepcja rozbudowy starej siedziby komendy przy ul. 28 lutego, jednak w międzyczasie budynek koszar popadł w ruinę i w rezultacie władze Miasta podjęły decyzję o wybudowaniu nowej siedziby dla policji. Przygotowania do budowy ruszyły w 2008 roku. Wówczas całkowicie wyburzono zabudowania koszarowe. Aktualnie generalny wykonawca, Skanska prowadzi roboty budowlane przy czterokondygnacyjnym podpiwniczonym budynku w kształcie litery "C", w którym znajdzie się m.in. archiwum, strzelnica oraz magazyny.

Roboty budowlane w ramach inwestycji

Wykonawca, Skanska zakończył już pierwszy etap budowy-przebudowę kolektora ciepłowniczego, roboty naziemne i fundamentowe. Dodatkowo, wybudowano już kanalizację sanitarną oraz infrastrukturę z przyłączami wodociągowymi. Trawa budowa ścian i stropów oraz naziemnego parkingu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Generalny wykonawca przewiduje, że stan surowy zamknięty, powinnien zostać ukończony do końca 2012 roku, by w okresie zimowym prowadzić już roboty wykończeniowe. Ten etap realizacji zakłada wybudowanie, m.in. kojców dla psów.

Nowa komenda w Szczecinku

Nowo budowana komenda policji będzie czerokondygnacyjnym budynkiem podpiwniczonym, o powierzchni ponad 3 tys. m2 powierzchni, w którym pracować będzie 120 policjantów.

Na parterze znajdą się pomieszczenia biurowe oficera dyżurnego, Policyjna Izba Zatrzymań oraz pomieszczenia sanitarne i socjalne. Pierwsze piętro zajmie pokój komendanta i sala konferencyjna. Kolejne kondygnacje obiektu zostaną zaadaptowane na pomieszczenia sekcji do walki z przestępczością zorganizowaną, pomieszczenia sekcji kryminalnej, techników oraz atelier fotograficzne i pokoje przesłuchań. Koszt realizacji to 13 mln złotych brutto.

Nazwa: Komenda Policji w Szczecinku
Lokalizacja: Szczecinek, ul. Polna, (woj. zachodnio-pomorskie)
liczba miejsc parkingowych: 59 (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych)
pow. użytkowa [m2]: 3 008
kubatura [m3]: 10 615
Realizacja: 2011-2013
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: budżet Państwa oraz gmina Szczecinek
Generalny wykonawca: Skanska.

Nowa Komenda Policji w Szczecinku. Kamień węgielny wmurowany
Autor: Skanska SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej