Nowa inwestycja PKP na Podkarpaciu. Modernizacja dworca w Dębicy

2015-02-10 10:25
Nowa inwestycja spółki PKP - modernizacja dworca w Dębicy
Autor: mat. od PKP SA Nowa inwestycja spółki PKP - modernizacja dworca w Dębicy

Rusza kolejna nowa inwestycja spółki PKP - modernizacja dworca w Dębicy. Generalnym wykonawcą została firma SKB Development. Prace zostaną zrealizowane z końcem 2015.

Kolejna modernizacja dworca PKP na Podkarpaciu

Zmodernizowane zostaną głównie wnętrza dworca. Obiekt przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy poczekalni powstaną nowe toalety, kasy oraz część usługowo-gastronomiczna. Pojawi się również świetlica dla młodzieży. W budynku wymienione zostaną okna i drzwi, instalacje wewnętrzne pokrycia dachowego oraz stropy w skrzydłach budynku. Modernizacja dworca obejmie również wykończenie elewacji, ale nie zmieni to formy i kształtu istniejącego budynku. Największą zmianą w nowej inwestycji będzie zabudowa przejścia łączącego budynek główny z pawilonem, w którym obecnie mieszczą się toalety.

Prace obejmą również zagospodarowanie terenu wokół dworca, w tym utworzenie parkingu od strony zachodniej, który przewiduje 20 miejsc postojowych. Poszerzony zostanie również chodnik przylegający do dworca. Koszt całej inwestycji sięgać będzie ponad 7 mln zł.

Na czas remontu, po wschodniej stronie budynku zlokalizowany zostanie dworzec tymczasowy.


Nazwa inwestycji: Modernizacja dworca PKP w Dębicy
Adres inwestycji: skrzyżowanie ulic Kolejowej i Głowackiego, Dębica
Inwestor: PKP SA
Autor projektu architektonicznego: arch. Paweł Kośmicki
Generalny wykonawca: SKB Development Sp. z o.o.
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2015
Koszt inwestycji: 7 mln zł brutto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej