Nowa hala sportowa w Łodzi będzie gotowa w grudniu 2017

2016-10-06 13:59
Hala sportowa w Łodzi
Autor: materiał prasowy Budynek będzie miał 3 kondygnacje, na widowni zasiądzie 3017 widzów

Umowa na budowę hali sportowej, która ma powstać obok łódzkiej Atlas Areny, została podpisana 2 września 2016. Obiekt pomieści trzy tysiące widzów. Inwestorem jest Miasto Łódź. Koszt realizacji to prawie 38 mln zł.

Do ogłoszonego przez miasto Łódź przetargu na realizację inwestycji zgłosiło się dziesięć firm. Finalnie małą halę sportową przy al. Unii będzie budowało konsorcjum spółek Mosty-Łódź i SKB Development. Budowa ma ruszyć w ciągu najbliższych dni i potrwa 14 miesięcy.

Obiekt ma pełnić funkcje sportowe i rekreacyjne. Będzie miał wysokość ponad 20 m, na trybunach zasiądzie 3017 widzów (2129 na trybunach stałych oraz 888 – na teleskopowych). Boisko będzie miało wymiary 54/28 m, a po złożeniu trybun teleskopowych – 54/38,2 m. Takie rozwiązanie umożliwi podział sali na trzy place treningowe.

Ten 3-kondygnacyjney budynek ma mieć kształt prostopadłościanu z wysuniętym podcieniem od strony północnej i tarasem od południa. Czerwony kolor zewnętrznej elewacji małej hali ma kontrastować z szarą kolorystyką Atlas Areny oraz ciemną, przeszkloną ścianą trybuny stadionu. Projekt architektoniczny budynku powstał w pracowni Bonae Res z Krakowa.

Przed głównym wejściem hali zaprojektowano przestronny plac, z którego podczas imprez będą mogły korzystać wozy transmisyjne. Na parterze budynku, w części południowej usytuowano strefę dla kibiców, w której znajdą się m.in.: szatnie odzieży wierzchniej, sklepik, recepcja oraz sześć kas. Po stronie północnej będą natomiast szatnie dla zawodników (z oddzielnymi wejściami na boisko dla drużyn gospodarzy i gości), sędziów i trenerów, a także gabinet lekarski i pomieszczenie kontroli antydopingowej. Będzie również osiem szatni komercyjnych oraz jedna dla osób niepełnosprawnych. Północno-zachodni narożnik, przy szatniach dla zawodników, zajmą pomieszczenia dla dziennikarzy. Na I piętrze w strefie dla widzów znajdą się dwa punkty gastronomiczne, zespoły sanitariatów oraz pokój dla matki z dzieckiem. Poziom wyżej zlokalizowano 13 lóż VIP.

W hali będą organizowane imprezy sportowe w zakresie zawodów rangi mistrzostw Polski. Obiekt ma spełniać wszystkie wymagania stawiane przez rodzime związki koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Będzie również pełnił funkcję zaplecza treningowego w trakcie trwania międzynarodowych imprez organizowanych w łódzkiej Atlas Arenie.

Hala przy al. Unii od wielu lat znajduje się na liście inwestycji kluczowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jednak do tej pory nie włączyło się w budowę. Miasto rozpoczęło więc realizację projektu z własnych środków, jednak nadal zabiega o obiecane pieniądze.

Hala sportowa w Łodzi
Autor: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: hala sportowa w Łodzi
Lokalizacja: Łódź, ul. Unii
Funkcja: hala sportowa
Inwestor: miasto Łódź
Generalny wykonawca: konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty – Łódź” S.A. i SKB Development Sp z o.o. Sp. k.
Projektant: pracownia Bonae Res z Krakowa
Liczba kondygnacji: 3
Rozpoczęcie budowy: październik 2016
Zakończenie budowy: grudzień 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej