Nowa hala przylotów na Okęciu-otwarcie w grudniu

2007-05-24 12:41

W końcu został ustalony termin oddania do użytku nowej hali przylotów na warszawskim Okęciu. W grudniu wejdą do niej pasażerowie. Wszystkie prace zostaną ukończone pod koniec 2007 roku.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podpisało aneks do umowy z konsorcjum firm: Ferrovial Agroman, Budimex, Estudio Lamela, które są generalnym wykonawcą prac prowadzonych na warszawskim lotnisku. Wiadomo już kiedy zakończą się poszczególne etapy budowy. Wyjaśnione zostały także kwestie finansowe. PPL zapłaci za terminal 247 mln dol. Wcześniej mowa była o znacznie niższej kwocie-198 mln dol. Różnica ta wynika m.in. z tego, że terminal będzie nieco większy niż w pierwotnych projektach.
W grudniu 2006 roku oddana do użytku zostanie hala przylotów, która znajdzie się na parterze. Na maj przyszłego roku zaplanowano otwarcie hali odlotów z 61 stanowiskami do odpraw. Także w tym okresie zacznie działać pierwszy fragment nowego pirsu. Wszystkie prace mają się zakończyć przed 30 listopada 2007 roku. Wtedy gotowy będzie cały pirs z 27 rękawami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej