NDI wybuduje kompleks sportowy w Olsztynie. Zagospodarowanie brzegów jeziora Krzywego

2013-03-18 16:30
Olsztyn. Kompleks sportowy nad jeziorem Krzywym
Autor: NDI SA W Olsztynie powstanie nowoczesny kompleks sportowy nad jeziorem Krzywym. Obszar A Plaży Miejskiej - wizualizacja projektu

Spółka NDI została generalnym wykonawcą nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad jeziorem Krzywym w Olsztynie. Wartość inwestycji to ponad 58 mln zł. Kompleks sportowy, w skład którego wejdą obiekty przeznaczone do uprawiania sportów letnich i zimowych, będzie gotowy w 2014 roku.

Olsztyn. Kompleks sportowy nad jeziorem Krzywym

W ramach inwestycji pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie" spółka NDI wybuduje bazę wielofunkcyjnych obiektów sportowych, które będą przeznaczone do uprawianiu sportów zimowych i letnich, powstanie także szlak turystyczny o funkcji pieszej, rowerowej i narciarskiej. Realizacja obejmie zasięgiem obszary nad  jeziorem Krzywym, przy ul. Jeziornej oraz ul. Jodłowej.

W ramach budowy kompleksu sportowego powstanie centrum sportów wodnych i ratownictwa, całoroczna baza sportów kajakarskich - w której znajdzie się m.in. sala ćwiczeń, zaplecze odnowy bilogicznej, siłownia i sauna. Powstanie hangar na sprzęt pływający oraz wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i zimowych. Wybudowana zostanie całoroczna hala do siatkówki plażowej z salami do squasha, boiska do siatkówki plażowej, plac gier interaktywnych, snowpark, skatepark, sezonowe lodowiska. Nad brzegiem jeziora powstaną pomosty i nowe mola.

Projekt zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego w Olsztynie przygotował zespół architektów z pracowni: "Studio-Projekt" Autorska Pracownia Projektowa Ryszard Bąk Anna Mikulska-Bąk Piotr Mikulski-Bąk, Dżus Architekci i arch. Rafał Jacaszek.

Planowany termin zakończenia realizacji to wrzesień 2014 roku. Budowa kompleksu sportowego pochłonie ponad 58 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej