Największa inwestycja drogowa w Łodzi ukończona

2007-05-21 18:32
Aleja Włókniarzy
Autor: brak danych

9 listopada 2006 roku została oddana do użytku Al. Włókniarzy - główna arteria komunikacyjna miasta, stanowiąca część drogi krajowej nr 1. Generalny wykonawca ukończył parce na trzy tygodnie przed planowanym terminem.

Aleja Włókniarzy to droga dwujezdniowa o trzech, a odcinkowo dwóch pasach ruchu, w części z rozdziałem na torowisko tramwajowe. Remont alei trwał od ponad czterech miesięcy. Jeszcze nie wszystkie prace się zakończyły. Wykonawca - konsorcjum Skanska S.A. Oddział Budownictwa Drogowo - Mostowego w Warszawie i ZDiI Sp. z o.o. musi jeszcze uporządkować chodniki i tereny zielone.

W ramach przebudowy drogi dokonano rozbiórki istniejącej nawierzchni asfaltowo-betonowej, a w jej miejsce wykonano podłoże wzmocnienia gruntowego. Na całej powierzchni jezdni wykonano stabilizację cementową, podbudowę z kruszywa łamanego, stabilizowanego mechanicznie oraz ułożono nowe trzy warstwy mineralno-bitumiczne w celu dostosowania nowego profilu drogi. Ponadto przebudowano i zabezpieczono istniejące linie energetyczne, oświetleniowe, teletechniczne i wodociągowe. Zmodernizowano sygnalizację świetlną wraz z nowymi pętlami indukcyjnymi.

Projekt był częściowo finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego wartość wynosi ponad 60,5 mln zł. Funkcję inwestora kontraktu pełnił Zarząd Dróg i Transportu. Cała inwestycja ma zostać ukończona do końca listopada 2006 roku. Wtedy zostanie podpisany odbiór techniczny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej